Zájem veřejnosti o lyžování na Dostihovém závodišti v Pardubicích neustále roste.

O víkendu se na dráze vůbec poprvé vystřídalo více než tisíc lyžařů. „Za šestnáct dnů, během nichž bylo možné běhat na lyžích ve zdejším areálu, využilo tuto možnost už přes tři tisíce lidí,“ řekl našemu Deníku PR manager závodiště Dušan Korel. Podle něj se jedná o pětinásobek celkového počtu běžkařů za celou loňskou zimu, kdy zde měli premiéru.

„Jsme opravdu velice potěšeni neustále stoupajícím zájmem veřejnosti o lyžování na našem závodišti. Jsme moc rádi, že lidé jsou disciplinovaní a že dodržují stanovená pravidla. Věříme, že u nás prožívají příjemné okamžiky při sportování,“ pronesl Jiří Kunát, ředitel Dostihového spolku, a.s. Pardubice.

V letošní zimě se na závodišti začalo lyžovat v sobotu 9. ledna. Za první víkend se na dráze objevilo 250 lyžařů. V dalších dnech však začal jejich počet výrazně stoupat. Během druhého víkendu počet běžkařů už atakoval číslo tisíc. A o uplynulém víkendu tato hranice padla. Od pátku 22. ledna do neděle 24. ledna se na dráze vystřídalo 1109 lyžařů! Denně si tak v průměru přijde zalyžovat 193 lidí.

Se stoupajícím zájmem roste i denní návštěvnický rekord. Ten dosud činil 395 běžkařů z neděle 17. ledna. O týden později však byl výrazně překonán. Tuto neděli, 24. ledna, totiž lyžovalo na Dostihovém závodišti už 580 lidí.

Na závodišti je možné lyžovat každý den, automobily lze parkovat před hlavní branou. Areál je otevřen od devíti do jedenadvaceti hodin a vstup je zdarma.