Nyní je na řadě montáž samotného bazénu. „Než řemeslníci začnou se svářením nerezové vany, je třeba kompletně dodělat celý podhled a odstranit lešení, které nyní zabírá prostor pro budoucí bazén. Pak budou moci začít se svářením jednotlivých nerezových částí bazénu a jeho usazením do monolitické železobetonové konstrukce, což by mělo trvat zhruba pět týdnů,“ uvedl vedoucí odboru majetku a investic pardubického magistrátu Jaroslav Hruška.

Společné zázemí

Přístavbu už kryje nová střecha. Čelo a jedna boční strana budou mít velká prosklená okna, aby nový objekt architektonicky navazoval na sousední část plaveckého areálu. „Šatny, toalety či sprchy bude mít budoucí pětadvacítka společné se stávajícím aquacentrem, navýšení personálu tak bude minimální. Své vlastní zázemí u nového bazénu však budou mít plavčíci, aby všechny části aquacentra byly pod neustálým dohledem,“ popsala mluvčí pardubického magistrátu Iveta Koubková.

Nová přístavba umožní ulevit přetížené kapacitě vedlejšího 50metrového bazénu.

„V současnosti nejsme schopni uspokojit poptávku plaveckých nebo sportovních klubů, které bazén využívají k regeneraci či kondiční přípravě. Místa nejsou a je to na úkor veřejnosti. Proto tady ten bazén stavíme,“ řekl ředitel aquacentra Jiří Vysoudil.

Přístavba navíc umožní rozšířit nabídku služeb. Přibudou například rehabilitační cvičení, plavání pro seniory nebo také těhotenské plavání.

Stavba vyjde městský rozpočet na 65 milionů korun. Radnice opakovaně usilovala o dotaci z ministerstva školství, už ji měla i slíbenou, nakonec o ni ale přišla kvůli kauze pochybného přerozdělování dotací kolem tehdejšího předsedy Fotbalové asociace České republiky Miroslava Pelty.