Pardubice – Navázat na úspěch loňského Retroměstečka se podařilo. Přehlídka hasičské, vojenské, policejní a další techniky táhne.

Svědčí o tom tisíce návštěvníků, kteří o uplynulém víkendu zamířili do areálu bývalých Masarykových kasáren v Pardubicích, sledovat nepřeberné množství všeho, co tato „retroóaza" nabízela.

Mezi jednotlivými programy se dalo přecházet a prakticky na žádném kousku cesty nebylo hluché místo. Procházka od aktivní ukázky tak vždy vedla statickou expozicí. Pro děti vybavené soutěžní kartou měla i jedno zpestření navíc. Najít všechna potřebná stanoviště na takto přeplněném prostoru byl vlastně úkol, který donutil důkladně prohledat každý kus areálu a vedl k další objevům.

„Jsem tu s vnoučaty a kartu máme vyplněnou skoro celou. Teď hledáme tři poslední místa," ukazovala lístek Pavla Morávková.

„Tatínkovský víkend" naplnil kasárna doslova do posledního místečka. Zejména v sobotu bylo v areálu doslova našlapáno. Přálo tomu počasí i šikovně zvolený termín, který nekolidoval s žádnou velkou akcí v okolí. A neodradilo ani letos zavedené vstupné.

A kde byla největší tlačenice? Zpravidla u plotu Tankové arény. „Dívej se, viděl jsi někdy něco takového? Že ne, já vlastně taky ne," ukazoval svému synkovi zažehlování aut do terénu tankem jeden z otců. Na dunící obrněnce se stála fronta v hledišti i v autoparku. Když totiž těžké obrněnce nedrtily na pláni rozestavěné vraky osobních automobilů, mohli se na nich lidé i povozit.