VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči: Lidi na neosvětlených přechodech skoro nevidíme!

Přelouč - Městská policie v Přelouči o problému ví. Během dvou měsíců začne stavba, která osvětlení zlepší

15.7.2008
SDÍLEJ:

Přechody v PřeloučiFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Přejít po přechodu silnici v centru Přelouče může být za tmy poměrně nebezpečné. V ulici Pardubická, která vede přes Přelouč dopravu, není u obou světelných křižovatek na přechodech dostatečné osvětlení, které by zajišťovalo chodcům bezpečný přesun přes silnici.

„Obě ty křižovatky jsou podle mne špatně řešené. Nejde jen o to, že na přechody není večer vidět. I ve dne je to tady zmatené. Už i několik profesionálních řidičů si mi stěžovalo,“ sdělil našemu Deníku náhodný chodec.

Chodce jsem málem přehlédl, několikrát

Na situaci si stěžují i někteří řidiči, kteří tudy projíždějí. „Přes Přelouč jezdím denně do práce. Většinou brzo ráno nebo až večer za tmy, podle toho, jakou mám směnu. Na přechodech v Přelouči, u obou světelných křižovatek, není za takto snížené viditelnosti dobře vidět,“ uvedl řidič, který nechtěl být jmenován.
„Přechody jsou špatně osvětlené a lampy, které by to zlepšily, jsou umístěny několik metrů před přechodem. Světlo tak dopadá mimo přechod a mate řidiče, kteří chodce očekávají tam, kde lampy svítí a ne pár metrů za nimi. Kolikrát už jsem tudy projížděl a lidi, kteří stáli na přechodu, málem přehlédl,“ přiznal řidič. Zároveň podotkl, že o několik stovek mětrů dál, směrem ke kruhovému objezdu, jsou přechody už bezpečně osvětlené.

Tři sta tisíc korun za jeden přechod

Nepřehlednost na přechodech připouštějí i přeloučští policisté. „Na situaci jsme i my z Městské policie Přelouč společně s Odborem správy majetku města upozorňovali. Podali jsme na radnici žádost o dotaci na osvětlení přechodů a vybudování měřičů rychlosti. Dotaci jsme dostali a během dvou měsíců by se mělo začít se stavbou,“ řekl Petr Veselý, velitel Městské policie Přelouč.

Stavba by měla zahrnout přestavbu tří přechodů v ulici Pardubická, u světelných křižovatek a pak také u budovy pošty a vybudování pěti měřičů. „Každý ten přechod by měl stát kolem tří set tisíc korun, protože tam bude nutné provést spoustu úprav, například snížení obrubníků, aby tam mohli snadno i invalidé. Přechody by měly vypadat stejně jako na nové komunikaci směrem na Chvaletice,“ vysvětlil Petr Veselý.

„Dopravní nehody tam sice nejsou časté, přesto si jsme vědomi, že ta místa jsou nepřehledná. Jeden strážník tam na dohled v ranních hodinách rozhodně nestačí,“ poukázal Veselý.

(Monika Suchá)

15.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budo sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení