Ti, kdo denně cestují po silnici I/37 mezi Pardubicemi a Chrudimí, by se měli obrnit trpělivostí a pozorně sledovat aktuální dopravní značení. V pondělí začala u Medlešic první etapa prací na napojení nového obchvatu Chrudimi na tento hlavní tah. Proto se na rušné silnici plánuje nejprve značné omezení dopravy a později také její úplná uzavírka.

První etapu prací a s ní spojená omezení povolil krajský odbor dopravy a silničního hospodářství od 21. září do 18. října.

Provizorní kruhový objezd vybudován

Řidiči jedoucí od Chrudimi projedou v levém jízdním pruhu podél staveniště dál na Pardubice. Auta v opačném směru se budou muset vydat po objízdné trase. Na světelné křižovatce u Dražkovic v pondělí vznikl provizorní kruhový objezd.

„Kolona stála hlavně na příjezdu od Starých Jesenčan. Čekali jsme ale jen do deseti minut. Snad se situace už nebude zhoršovat," řekl jeden z řidičů, který v pondělí ráno touto cestou směřoval do Pardubic za prací.

Od světelné křižovatky u Dražkovic budou veškerá vozidla odkloněna ze silnice I/37 doleva na Dražkovice. V této obci odbočí vpravo a pojedou přes Mikulovice a Medlešice až na křižovatku se silnicí I/37, odkud pojedou dál do Chrudimi.

Druhá etapa: Zákaz až do 2. listopadu

Bezprostředně na toto omezení bude navazovat druhá etapa prací na obchvatu Chrudimi, která by měla začít 19. října a trvat až do 2. listopadu.
V tomto případě bude provoz na silnici I/37 mezi Pardubicemi a Chrudimí uzavřen v obou směrech a auta pojedou po objížďce.

Pavlína Roztočilová