Právě tento zápas byl na poslední chvíli zařazen do přímého přenosu.

„Na toto utkání se moc těším. Už z toho důvodu, že poslední střet těchto soupeřů, který se v září hrál v pražské 02 Aréně, jsem viděl a byl jsem tak nadšen, že bych ho označil možná za úplně nejlepší extraligový zápas, který jsem za posledních dvacet let viděl!," řekl Pardubickému deníku televizní komentátor a vyhlášený hokejový odborník Robert Záruba.

Tipovat vítěze či průběh dnešního utkání si však netroufá. „Bude to vyrovnaný zápas. Každopádně musí fanouška uspokojit svoji atraktivitou," je si vědom Záruba.

Přitom, nebýt výluky NHL, tento zápas by se nevysílal. „Při plánování televizních utkání jsme ještě netušili, jak dlouho bude stávka trvat. Teď pochopitelně upřednostňujeme zápasy týmů, kde hrají hráči NHL," uvedl Záruba, který prý nedávný optimismus hráčů NHL, že „jejich" soutěž brzy začne, nesdílel.

„Poté, co se objevila zpráva o rozdělení sporných peněz rovným dílem a hráčům bylo ze zámoří doporučeno, aby už v Evropě do hry nezasahovali, já jsem optimistou nebyl. Nezdálo se mi to, jako nabídka, která by mohla projít," svěřil se nám populární komentátor, který přesto věří, že se NHL v dohledné době rozběhne. „Hrát se začne určitě. A ještě dřív, než od ledna. Viděl bych to tak od začátku prosince," předpokládá hokejový odborník.