To všechno a ještě mnohem více umožní návštěvníkům výstava ElectroTechnica & IT, která dnes začíná v pardubickém centru Ideon. Potrvá do 26. září. Otevřeno je vždy od 10 do 18 hodin. Partnerem akce jsou společnosti ERA a Tesla. „Díky pardubické továrně Telegrafia bylo Československo za první republiky světovou velmocí v oboru elektrotechniky," seznamují s historií elektrotechniky v Pardubicích organizátoři akce ve výstavním centru Ideon.

Na úspěšnou historii navázalo hned několik firem, které v pardubickém regionu koncentrují svoji výrobu.

Dalšími nepostradatelnými partnery dnes zahájené výstavy jsou Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice a Střední průmyslová škola elektrotechnická (SPŠE) a Vyšší odborná škola Pardubice, které vychovávají nové naděje v těchto oborech.

Studenti zmiňovaných škol představí v Ideonu své projekty. „Žáci základních škol si mohou pod dohledem našich studentů vyrobit například intercom, což je takový jednoduchý telefon, a ten si i odnést s sebou. Máme připraveny také dráhy pro robotické soutěže, či létající zařízení zvané hexakoptéra," láká návštěvníky na zajímavý program zástupce ředitele SPŠE Pardubice Pavel Čáp.