Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodičky nyní zkouší nové vybavení na porodním sále

Pardubice - Porod v Pardubicích může provázet také aromaterapie a masáž.

26.1.2017
SDÍLEJ:

Ženy teď mají na nadstandardním porodním sále k dispozici zařízení Multitrac, jehož součástí je porodní stolička, závěsný systém a gymnastický míč. Foto: Nemocnice Pardubice

Ženy, které se rozhodnou přivést své dítě na svět v pardubické porodnici, mohou nyní na nadstandardním porodním sále využít nové vybavení.

K dispozici tam mají zařízení Multitrac, jehož součástí je porodní stolička, sedátko pro doprovázející osoby, závěsný systém a gymnastický míč. „Ženy využívají toto zařízení zejména v první době porodní," popsala staniční sestra porodních sálů Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice Kateřina Pohorelcová.

Nové vybavení slouží rodičkám k zaujímání různých úlevových poloh, k uvolnění břišních a pánevních svalů a k relaxaci v přestávkách mezi kontrakcemi.

Porodnice už před časem zavedla do praxe takzvaný bonding, což je proces utužení vztahu matky s dítětem, který začíná tím, že je dítě ihned po porodu položeno na břicho matky a ani poté se od sebe neodlučují. Ženy hojně využívají také aromaterapii a nemocnice nabízí i masáže prováděné porodními asistentkami.

„Snažíme se zavádět nejrůznější novinky, které rodičky chtějí," potvrdil přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Milan Košťál.

V pardubické porodnici přišlo vloni na svět 1571 dětí. „Pochopitelně nás velice těší zájem žen. Snažíme se jim vycházet vstříc a respektovat jejich přání ohledně vedení porodu a péče o novorozence, aby u nás byly maximálně spokojené. Ale samozřejmě to musí být plně v souladu s doporučenými medicínskými postupy a nesmí být ohroženo zdraví rodičky a dítěte," uvedl přednosta Milan Košťál.

MÉNĚ NÁSTŘIHŮ HRÁZE I CÍSAŘSKÝCH ŘEZŮ

Porodnice snížila počet nástřihů hráze na 42 procent a také má poměrně nízké procento porodů císařským řezem. Například v roce 2015 jich bylo 23,8 procent, což je číslo pod celorepublikovým průměrem.

Za lékaři přicházejí i ženy, které se císařského řezu vysloveně domáhají, ale pokud k němu není medicínský důvod, snaží se jim personál toto řešení rozmluvit. „Většinou nám po porodu dají za pravdu. Na druhou stranu máme pochopení, pokud žena má enormní obavy z klasického porodu," řekl před časem Milan Košťál.

Aneta Vosáhlová z Pardubic by chtěla i své druhé dítě přivést na svět v pardubické porodnici. „Při prvním porodu jsem byla velice spokojená. O novém vybavení na nadstandardním sále jsem již slyšela, ale myslím, že ho nevyužiji. Dnes již vím, do čeho jdu," dodala mladá maminka z Pardubic.

Autor: Pavlína Roztočilová

26.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení