„U nás existují dva extrémy. Buď matka hned po šesti měsících mateřské předává dítě prarodičům nebo chůvám a vrací se do práce, nebo musí zcela rezignovat na svou kariéru,“ tvrdí ministr práce Petr Nečas (ODS).

Vícerychlostní rodičovská dovolená má ženám pomoci nejen v rozhodování zda mít dítě, ale ulehčit návrat do zaměstnání. „Jde o sice o pozitivní krok, protože konečně dává někdo rodičům možnost svobodné volby, ale současně přináší spoustu problémů,“ tvrdí prezidentka Sítě mateřských center Rut Kolínská.

Pokud někdo zvolí nejrychlejší variantu rodičovské dovolené, bude se potýkat s problémem, co s dvouletým dítětem. Zoufale totiž chybějí zařízení pro děti předškolkového věku. „To je na rodičích. Svobodně si zvolí a tudíž musí nést následky a musí mít promyšlen i následující postup,“ tvrdí Nečas.

Zásadně totiž nesouhlasí se znovuzaváděním či výstavbou jeslí v širším měřítku. Podle něj se budou liberalizovat opatření v péči o děti například v živnostenském zákoně, uvažuje se o daňovém zvýhodnění pro rodiče, či o nižších odvodech pro firmy, které poskytnou kratší pracovní úvazky.

Podle Aleny Králíkové, ředitelky Genders Studies, je pro ženy jedním z největších problémů mizivé využívání částečných pracovních úvazků. S tím má zkušenost i Marcela R. (37). Když byly jejímu Davídkovi tři roky, chtěla se domluvit na částečném úvazku. „Nechtěli o tom slyšet. Dostala jsem na vybranou. Buď půjdu na plný úvazek, nebo mám smůlu,“ líčí. Situace, s níž se matka v Německu nemůže setkat. Tam je totiž zaměstnavatel povinen rodiči dítěte do sedmi let vyhovět když o zkrácený úvazek požádá.

Varianta Suma měsíčně Podmínky
nejrychlejší 11 400 Kč do dvou let dítěte
základní   7 600 Kč do tří let dítěte
snížená   3 800 Kč od tří do čtyř let dítěte, první tři roky jako základní, tedy 7 600
Jakou variantu si zvolí, musí oznámit po půl roce, tedy na konci mateřské.