Národní projekt „Návrat do práce v Pardubickém kraji“, který skončil v minulých dnech, zajistil zaměstnání také několika desítkám lidí na Pardubicku.

„Hlavním cílem projektu bylo zajistit rychlé začlenění dlouhodobě nezaměstnaných osob s vyšším než základním vzděláním,“ řekla Pardubickému deníku ředitelka Vzdělávacího institutu Pardubice a Chrudim Lucie Kovářová.

Projekt byl realizován ve všech okresech Pardubického kraje a do jeho aktivit se zapojilo 555 klientů. „Zcela bezplatně u nás lidé absolvovali kurzy například ekonomiky, masérství či třeba v oblasti sociální péče,“ konstatovala Lucie Kovářová.

Právě obor sociální péče si v projektu vybrala Olga Ferencová. Díku němu pak po několika měsících sehnala práci.

„Byla jsem pět let na pracovním úřadě. Předtím jsem dlouhou dobu pracovala v masném průmyslu. Jenže mě propustili a já dalších pět let chodila na pracák,“ svěřila se nám se svým příběhem 37letá žena. Právě pardubický pracovní úřad poslal Olgu Ferencovou do vzdělávacího institutu, který sídlí za Pasáží. „Vybrala jsem si sociální obor. Přibližně po půl roce jsem nastoupila na praxi do Domu s pečovatelskou službou Domovinka v Polabinách. V srpnu loňského roku mi pak volal ředitel tohoto domu, že by o mě měli zájem. No a já mám od té doby zase práci, která mě baví. Dokonce jsem zjistila, že mě tato práce, kdy mohu pomáhat lidem, naplňuje více než mé předchozí zaměstnání,“ řekla Deníku žena, kterou pardubický vzdělávací institut opět vrátil mezi pracující.