Byl pátek 30. srpna 2019. Patnáctiletý Matěj Vrbata nasedl na motorku za záda svého kamaráda a vyrazili na projížďku. Za chvíli se mu tragicky změnil život. Po nehodě, ke které došlo jen o pár kilometrů dál, Matěj bojoval o život. Půl roku poté zůstává upoután na lůžko. Jeho rodná obec Rokytno pro něj a jeho rodinu před pár dny vyhlásila veřejnou sbírku. Výtěžek má pomoci zaplatit rehabilitace, kompenzační pomůcky a přispět na nákup auta.

„Matěj byl oblíbený kluk. Od roku 2009 je členem Sboru dobrovolných hasičů Rokytno. Vždy pomáhal při akcích pořádaných jak hasiči, tak obcí. Je smutné, jak může jedna vteřina změnit lidský život,“ řekla starostka obce Petra Vrbatová.

Matěj žil před nehodou v Rokytně s rodiči a bratrem Filipem. Ve volném čase jezdili na výlety a grilovali. „To měl Matěj moc rád,“ zavzpomínala chlapcova maminka Jana. Ve volném čase také maloval, fotil a natáčel videa. S kamarády skákal parkour. „Na základní školu chodil v Býšti. V září 2019 měl nastoupit na střední školu, obor umělecký řezbář, těšil se,“ dodala maminka. Matěj a jeho rodina se ale nevzdávají, chlapec denně rehabilituje, pozitivně na něj působí canisterapie.

Kdo chce Matějovi v jeho boji o trochu lepší život pomoci, může poslat příspěvek na transparentní účet číslo 5763624359/0800.