„Rozhodnutí dosud není pravomocné, nicméně se podařilo již dvěma obviněným trestní příkaz doručit, zbývá doručit poslednímu obviněnému, kterým je Ukrajinec," uvedl soudce Okresního soudu Pardubice Karel Gobernac. Podle právní kvalifikace uvedené v obžalobě bylo možné vynést trest až dvou let vězení.

Psali jsme také zde: 

K hromadné potyčce několika osob došlo 1. července kolem deváté večer v Anenské ulici v Pardubicích. Server Romea.cz hned druhý den uvedl, že šlo o konflikt mezi 15 Romy a trojicí Ukrajinců. Jeden z účastníků konfliktu byl lehce zraněn, měl pořezaný obličej a musel na ošetření do nemocnice. Po ošetření měl dva stehy na tváři. Stovky Romů pak o den později pořádaly demonstraci za svoji bezpečnost v ulicích města.

VIDEO: Romové v červenci demonstrovali v Pardubicicích. Podívejte se na jejich pochod městem

Protestní průvod na třídě Míru. | Video: Kateřina Chládková

V Pardubicích se následně sešli také zástupci policie, města a ukrajinské a romské komunity. Všechny dotčené strany se shodly na tom, že konflikt v Anenské ulici nebyl vyústěním dlouhodobých sporů mezi komunitami, ale šlo o individuální incident.

Mohlo by vás zajímat: Železniční most přes Labe testovaly historické lokomotivy

Vlaková výluka mezi Hradcem Králové a Pardubicemi skončí v úterý 19. prosince. Práce na novém železničním mostě v Rosicích završila zkouška vlastností konstrukce. | Video: Čížková Nikola