Rozárka se narodila jako zdravé dítě. Byla vždy živou a veselou holčičkou, která chtěla zkoumat svět kolem sebe. Pak se však začala dostavovat únava, na těle se Rozárce objevily modřiny a drobné krevní výrony. Testy potvrdily zdrcující diagnózu – akutní lymfoblastickou leukémii. Od té chvíle se Rozárčin život otočil vzhůru nohama. Okamžitě musela do nemocnice, kde začala probíhat její léčba. Nyní je Rozárka po první dávce chemoterapie.

Léčba bude dlouhá

„Dcerka se léčí čtrnáct dní, ale teprve včera dostala první chemoterapii. Celkově bude léčba dlouhá, minimálně půl až tři čtvrtě roku,“ popsala maminka Veronika Koutská, která je s Rozárkou v nemocnici a moc dobře ví, že se zákeřná nemoc může kdykoliv vrátit. Malá princezna je ale velká bojovnice, která se nevzdává a svou veselou povahou a zarputilostí dělá radost celé své rodině a každému, kdo ji pozná.

Více informací o sbírce na platformě Znesnáze21.

Na cestě k uzdravení potřebuje holčička i její rodina podpořit. Proto se obrátili na charitativní dárcovskou platformu Znesnáze21, kde založili veřejnou sbírku. Nemoc si totiž vynucuje mnoho opatření, takže rodina musí Rozárce před návratem z nemocnice zajistit doma bezpečné a především hygienické prostředí. „To je finančně velmi náročné, potřebujeme čističku vzduchu, nový vysavač, hygienické a zdravotnické potřeby a další věci, které jí umožní uzdravit se v bezpečí,“ popsala maminka Veronika, která je momentálně v pracovních neschopnosti, a rodina je tak závislá pouze na příjmech tatínka.

Buď silná, Rozárko

Sbírku už podpořilo přes 80 dárců, kteří rodině poslali různé částky. „Buď silná, Rozárko, všechno bude dobré. Jsi krásná holčička,“ vzkázal jeden z dárců. „Rozárko, život nám někdy hází klacky pod nohy, ale věřím, že to společně všichni zvládnete. Držte se, rodinko, posílám spoustu sil a pozitivní energie,“ napsal k daru další přispěvatel. I další dárci přejí rodičům pevné nervy a hodně sil.

Kauzu malého Adámka znovu řeší soud.
Kauza Adámek: Zdravotní sestra z Pardubické nemocnice vysoudila odškodnění

Rozárčina rodina si podpory velmi váží. „Strašně moc všem děkujeme za každé sdílení nebo příspěvek. Děkujeme za každé slovo podpory. Konečně začínám věřit, že život není tak zlý, když se lidé dokážou takhle krásně semknout,“ dodala Veronika Koutská.