„Ministerstvo rozhodlo o zrušení programu Podpora materiálně technické základny sportu, vyhlášeného v rámci státní podpory sportu pro rok 2017. Program je zrušen bez náhrady, včetně již vybraných investičních akcí, které měly být financovány ze státního rozpočtu, tedy i dotace pro pardubický bazén," uvedla mluvčí pardubické radnice Nataša Hradní. Nový investiční program by měl být podle ministerstva vyhlášen v červnu.

Informaci od ministerstva obdržela pardubická radnice až dnes, už v pondělí se přitom rada města rozhodla výběrové řízení na dodavatele stavby zrušit a výstavbu odložit. K tomuto rozhodnutí přispěl i fakt, že firma, která ve veřejné soutěži o tuto zakázku nabídla nejlepší podmínky, od účasti z technických důvodů odstoupila.

Město má připravenou projektovou dokumentaci i veškeré náležitosti potřebné pro stavbu. „Radnice počítá s vyhlášením nového výběrového řízení na dodavatele stavby. Mezitím bude řešit možnosti financování – ať už je to s dotačním podílem, nebo bez dotací. Druhou variantu by museli schválit zastupitelé," řekla mluvčí magistrátu Iveta Koubková.

Radovánky na koupališti.
Koupaliště se připravují na nadcházející sezonu