„Díky sportovnímu parku mohou rodiče pro své dítě vybrat sport, u něhož bude šťastné,“ říká manažer sportovního parku Pavel Stara.

Změnil se koncept sportovního parku?
Dlouhodobě jsme tlačeni, ať koncept měníme. Někteří by chtěli přidat atrakce a udělat z parku Matějskou pouť, někteří by z něho chtěli mít kulturní festival. Tomu zatím odoláváme, základ necháváme stejný, projekt stále stojí na stanovištích, sportovních klubech, hracích kartách, motivaci a medailích. Spíše se snažíme přichystat změny v těchto detailech.

O jaké změny jde?
Zatraktivnili jsme medaile, které budou ve třech barvách. Někteří rodiče s dětmi do parku chodí celých devět dní, protože sporty se po třech dnech mění. Nebudou tak mít tři stejné medaile, ale posbírají celou sadu.

Přesto se v programu objeví zásadní novinky…
Novinky jsou, že jsme přidali přednáškový stan. Líbilo se nám to třeba na Colours of Ostrava, kde takovou diskuzní platformu mají. Lidé si odpočinou a něco se dozvědí. Přednášky budou zaměřeny na cestování, zdravý životní styl, výživu nebo způsoby správného tréninku.

Kdo přednášky povede?
Nejsou to celorepublikově známí přednášející, ale lokální odborníci, s nimiž se budou moci rodiče v případě zájmu spojit a dále spolupracovat. Pořád se snažíme o to, aby byl projekt postavený na regionálních lidech a sportovních klubech.

Zadržení sprejeři skončili v rukou policie
Strážník dopadl sprejera na vypůjčeném kole

Navštíví park známé osobnosti ze světa sportu?
Připravujeme autogramiády basketbalistů a hokejistů. Jednáme i s olympioniky, to je ale ještě v přípravě, takže jména si zatím necháváme pro sebe.

Projevují o zúčastněné kluby děti větší zájem?
Od klubů máme zpětnou vazbu, z níž víme, že jim výrazně rostou počty členů. Některé kluby mají již v září plné stavy a nemohou vzít všechny zájemce.

Jaká stanoviště jsou nejnavštěvovanější?
Systém je nastavený tak, že pokud děti chtějí medaili, musí obejít všechna stanoviště. Vyzkouší si tak mnoho sportů, díky čemuž padá představa rodičů, že dítě musí hrát hokej nebo fotbal. Zjišťují, že jejich dítě je šťastné třeba u bojových sportů, přitom by běžně dveře takového klubu nejspíš ani neotevřeli.

V roce 2020 se koná olympiáda v japonském Tokiu, budou mít Pardubice opět olympijský park?
To je zatím ve hvězdách. S parky přišel Český olympijský výbor (ČOV), ale licenci předal Mezinárodnímu olympijskému výboru, který určuje pravidla. Ta jsou však velmi ekonomicky náročná. Nicméně ČOV plánuje festivaly, už se ví, že budou v Brně, Ostravě a možná i v Praze. Uvažují také o tom, že by dali sublicenci a na Pardubicích jim záleží, takže již od jara probíhají jednání, jakým způsobem by Pardubice s olympiádou mohly být spojené.

Takže by se projekt uskutečnil v době olympiády?
Hry začínají v červenci, což je brzy, lidé jsou zvyklí, že park startuje druhý týden v srpnu. Je tu varianta, že zůstaneme sportovním parkem, rozjedeme ho ihned po konci olympiády a požádáme medailisty, aby přijeli do Pardubic. Navíc bychom neměli co vysílat, přenosy budou v noci. 

Policisté dívku našli kousek od místa útěku.
Pětiletou holčičku nebavil tábor. Tak z něj odešla