Třetí ročník jarní výzvy Rozhýbejme univerzitu startuje v sobotu na Univerzitě Pardubice. Do akce, kterou pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, se i letos mohou zapojit od 1. do 30. dubna studenti a zaměstnanci vysoké školy. Součástí výzvy jsou i soutěže mezi sedmi fakultami a útvary nebo soupeření mezi jednotlivými sportovními nadšenci napříč univerzitou.

Výzva se týká chůze, běhu a jízdy na kole. Pro zapojení do soutěže stačí účastníkům ujít nebo uběhnout minimálně čtyři kilometry nebo na kole ujet trasu 10 kilometrů. Délku tras si univerzitní sportovci budou sledovat pomocí mobilních aplikací. „Vítězný tým získá opět pohár a nejlepší jednotlivci odměny. Loni během akce studenti i zaměstnanci univerzity ušli, uběhli či ujeli rekordních 31 590 kilometrů," uvedla Lenka Čermáková z oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice.

Ilustrační foto.
Univerzita Pardubice získala cenu za inovaci pro zahraniční studenty

Vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Jan Němec věří, že i letos se zapojí stovky vyznavačů pohybu a vznikne nový rekord akce. „Pohyb je základním životním návykem a jeho přínos je pro každého z nás neoddiskutovatelný. Výzva Rozhýbejme univerzitu má inspirovat a motivovat, protože její součástí bude i letos průběžné zveřejňování výsledků,“ uvedl Jan Němec. 

Výzvu k pohybu poprvé vydala univerzita v roce 2021. Celá akce měla v době celosvětové pandemie a online výuky podpořit zábavnou formou zdravý životní styl a motivovat k pohybu. V době uzávěry studenti s akademiky naběhali celkem 21 330 kilometrů. Loni se už do výzvy přidaly kategorie chůze a jízda na kole. Klání mezi fakultami vyhrála Fakulta chemicko-technologická, jejíž studenti a zaměstnanci ušli, uběhli nebo ujeli přes 11 tisíc km. Mezi jednotlivci s největším počtem kilometrů za měsíc bodovali student Dopravní fakulty Jana Pernera a akademik Fakulty chemicko-technologické.