„Jde o ojedinělý projekt zaměřený na bezpečnost dětí předškolního věku a dětí prvního stupně základních škol," informoval náš Deník za pořadatele Petr Zezulák.

Vštípit základy správného chování

„Hlavní myšlenkou je propojení zábavy a her s bezpečnostními prvky, kdy dětem i rodičům nenásilnou, hravou formou vštípíme základy správného chování, a to nejen v silničním provozu, ale i v běžném životě. Chtěli bychom děti naučit, co dělat a jak se chovat v určitých situacích, jako jsou například dopravní nehoda, požár, úrazy, šikana na škole a podobně," nechal se slyšet Petr Zezulák.

Celý den moderuje Josef „Píno" Melen

Celým dnem bude děti provázet moderátor Josef Melen v doprovodu Myšáka Bertíka.

Myšák Bertík je kostýmovaná postava, která vznikla na začátku letošního roku.

„I přes své mládí si Bertík dokázal získat již stovky dětí, které naučil, jak se správně zachovat, když na ně číhají nástrahy každodenního života. Myšák Bertík je tak trochu popleta. Někdy rádce, ale hlavně kamarád, jehož mají děti rády," dodal Petr Zezulák.

Hasiči, strážníci, ale i školka štěňat

„Děti se mohou těšit také na dvanáct soutěžních stanovišť, kterými je bude provázet hrací karta. Do ní za každý splněný úkol obdrží razítko. Vyplněnou hrací kartu děti odevzdají a za svou snahu budou odměněny drobnými dárky či sladkostmi," poznamenal.
Během celého dne se postupně představí zdravotnická záchranná služba, hasičský záchranný sbor, dobrovolní hasiči z Pardubic, vodní záchranná služba, Městská policie Přelouč, dětská psycholožka, Školka štěňat Irvin a Záchranná brigáda kynologů Pardubického kraje.

„Nebudou chybět ani ukázky zásahu hasičů, základů sebeobrany, bubenické vystoupení, projížďky na koních, na motorovém člunu, čtyřkolkách, taneční vystoupení, skákací hrad a mnoho dalšího," podotkl Petr Zezulák.