Trochu stranou zájmu ovšem stojí rozpočtový výhled města Pardubic na roky 2014 až 2018, o kterém měli v úterý diskutovat pardubičtí zastupitelé. Zpráva byla nakonec z jednání zastupitelstva stažena.

„Ještě musíme dopracovat seznam investičních akcí. Stačí, když tento materiál schválíme současně s rozpočtem na příští rok," uvedl náměstek pardubické primátorky Jiří Rozinek (ČSSD).
„Je to tristní čtení. Podle predikce by měly být daňové příjmy méně než 1,2 miliardy ročně. Bude těžké naplnit cíle při rozvoji města," nechal se slyšet předseda zastupitelského klubu opoziční ODS Petr Klimpl.
Ale ani opozice není vůči rozpočtovému výhledu pouze kritická. „Chválíme, že vedení nepředpokládá, že by se město do budoucna zadlužovalo," dodal Petr Klimpl.

Strategický plán

Rozpočtový výhled je prý vytvářen s ohledem na strategický plán na období let 2014 až 2025, který by měl být hotov příští rok v létě. V souvislosti s tvorbou strategického plánu si radnice před časem nechala udělat také průzkum.

„Zásadním zdrojem pro tvorbu nového strategického plánu zůstává analýza dostupných dat. Nicméně výsledky dotazníkového šetření, které jsme si v souvislosti s tvorbou strategického plánu udělali, určitě využijeme. Je to v podstatě první ucelený přehled o tom, jak lidé žijící v Pardubicích své město vnímají a jak by si je přáli rozvíjet," řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.