Novinkou ČEZ RunTour se stal štafetový závod dvou až čtyřčlenných týmů. Dále pak, již tradičně, účastníci závodu zdolávali dětské tratě na 500 i 1000 m, ale na své si tu přišly třeba i celé rodiny, pro které byly připraveny tříkilometrové úseky či populární PUMA RUN na 5 kilometrů. Samotným vrcholem závodního programu se stal prestižní závod na 10 kilometrů, který byl tvořen již zmiňovaným štafetovým závodem.

„V Pardubicích jsme na posledním závodě letošní sezóny našeho běžeckého seriálu RunTour, který je zaměřený na rodiny s dětmi a hobby běžce. V Pardubicích je ten závod trošičku specifický oproti těm klasickým, které běháme ve městech. Tady běháme na dostihovém závodišti, počasí nám přálo a atmosféra tu byla fantastická,“ řekl ředitel závodu ČEZ RunTour Marek Pirzkall.

Pardubická radnice má tři návrhy podoby nového mostu kpt. Bartoše. Stávající konstrukce je v havarijním stavu a nejde opravit. Město chce nechat postavit mostní provizorium a pak nový most.
Provizorium za dva roky, most za čtyři. Město vybírá vzhled mostu kpt. Bartoše

Pro účastníky organizátoři připravili možnost masáží, relaxační zóny, teplých sprch, ale i bohatého občerstvení, které pomohlo závodníkům dodat potřebnou energii.

„Dráha byla dobrá, měkká, crossová a běželo se super,“ s úsměvem a potem na tváři řekl účastník závodu pan Petr z Chrudimi.

Všichni, kdo se zúčastnili běhu ČEZ RunTour dali jasně najevo, že jim není cizí ani lidský osud, jelikož právě svým úsilím podpořili Nadaci Leontinku, která se snaží především pomoci nevidomým lidem v boji s jejich handicapem. Zástupci nadace tak přebrali šek v hodnotě 403 088 korun. Nejen takto běžci pomáhali, snažili se pomoci i prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem, o kterou se stará Nadace ČEZ, ale i dětem z Dětského domova v Holicích, pro které se podařilo vyběhat 70 tisíc korun. Danou finanční částku hodlá domov požít na rozvoj osobních vazeb mezi jednotlivými členy, poznávání nových míst s cílem zážitkové terapie, a to pomocí víkendových pobytů.

Expertní skupina se shodla, že za smrt koně ve Velké pardubické nemůže Taxisův příkop.
Expertní skupina: Smrt koně na Taxisu nebyla způsobená parametry překážky

„Běžci dnes běželi pro dobrou věc, za což všem běžcům moc děkujeme,“ dodal ředitel závodu ČEZ RunTour Marek Pirzkall.