„Fotbalové mistrovství Evropy určitě budu sledovat. Velmi zvláštní pro mne bude dnešní večerní souboj Česko – Rusko," uvedla Alla Melíková, která se narodila v Rusku, ale od roku 1985 žije v Česku, v Pardubicích.

„Necítím se být už ani čistokrevnou Ruskou, ani Češkou, ale vím, že v hloubi duše budu v dnešním zápase fandit Rusku. Rozhodně však nebudu někde v hospodě mávat ruskou vlajkou. Na fotbal se podívám s manželem, který bude držet palce Čechům," řekla Alla Melíková.

„Čeští i ruští fotbalisté budou v podobné situaci. Fandové od nich očekávají, že zápas vyhrají. Oba týmy budou pod velkým tlakem, který jim tolik nevyhovuje," přemítala.
„Ze skupiny, která je kromě řeckého outsidera velmi vyrovnaná, postoupí podle mého názoru z trojice Polsko, Rusko, Česko ten, kdo bude mít víc štěstí,"  dodala.

„V Česku žiji ráda hlavně proto, že tu mám svou rodinu. Domov má člověk tam, kde má vazby na lidi, události, vzpomínky. Prožila jsem tady kus svého života. Je to krásná země. Nemilovat ji? To se prostě nedá," prohlásila rozhodně Ruska žijící v Pardubicích Alla Melíková.

„Na Čechách se mi líbí jejich kompaktnost, že tu je všechno na dosah ruky. A také historie. Když se člověk ocitne na nádvoří nějakého hradu nebo zámku třeba ze třináctého století, tak na něj dějiny doslova dýchnou. Pak si může uvědomit, co všechno tato památka pamatuje. V Rusku takových památek přece jen není tolik," nechala se slyšet Alla Melíková.

„A co mám ráda na Rusku? Možná trochu paradoxně právě tu velikost. A co mi naopak nechybí vůbec? Proměna dnešních Rusů k penězům, ústup od vyznávání duchovních hodnot," dodala Ruska.
„Každá země má své plusy i mínusy. Jsem šťastná, že mohu takhle zblízka sledovat dvě různé kultury – českou a ruskou. To pokládám za velkou životní výhru," uzavřela.