Rozruch vzbudila fotka Křivky v proruských symbolech, a to nejen na sociálních sítích. Událost neutekla ani policistům. „Pardubičtí kriminalisté se případem zabývají od samého počátku a prověřují veškeré jeho okolnosti. Více informací poskytneme, jakmile to bude možné,“ sdělila mluvčí krajských policistů Andrea Muzikantová.

Sám 63letý Křivka se náklonností k ruské propagandě nijak netají. „Podporuju zánik státu Ukrajina. Jeho existence nemá smysl. Utíkají z ní lidé, vylidňuje se,“ uvedl Pavel Křivka pro MF DNES.

V minulosti v rozhovoru pro Pardubický deník také sdělil, že kritiku snáší většinou snadno a je zvyklý i na sprosté nadávky nebo že by v Pardubicích rád odstranil městskou policii. Vysokoškolsky vzdělaný bývalý politik se živil také jako překladatel z němčiny a holandštiny. Dříve působil v politice ve straně Zelených nebo Suverenitě – blok Jany Bobošíkové, straně zdravého rozumu.

Pavel Křivka
Pavel Křivka snáší kritiku i nadávky snadno

Policie v poslední době v Česku řešila už desítky případů související se schvalováním, podporou či propagací ruské invaze na Ukrajinu. Některé případy skončily až u soudu. Kriminalisté upozorňují, že se každým případem zabývají individuálně.

„Pokud jde o používání symbolu ‚Z‘, je nutno zdůraznit, že možný trestně-právní postih se netýká paušálně vyobrazení tohoto písmene, avšak je vždy nutné posoudit konkrétní kontext a okolnosti vyobrazení,“ uvedla před časem mluvčí Policie ČR Lucie Žárská s tím, že případy policie vždy vyhodnocuje a řeší zda byl či nebyl v konkrétní situaci spáchán trestný čin.

Mohlo by vás zajímat: U obchodního centra v Pardubicích vzniká nový park

Zdroj: Čížková Nikola