Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rychtecký: "Výběrové řízení bylo naprosto transparentní"

Pardubice – Výběrové řízení proběhlo podle náměstka primátora JAKUBA RYCHTECKÉHO regulérně. K odstoupení z něho prý nikoho nevybízel.

5.6.2015 1
SDÍLEJ:

Jakub RychteckýFoto: www.cssdpce.cz

Jak proběhla schůzka s kandidátkou na post ředitelky Kulturního centra (KCP) Markétou Ševčíkovou?
S kandidátkou na post ředitele KCP jsem se potkal v Praze, neboť jsem měl ten den pracovní cestu na ministerstvo. Jedním z témat přátelské schůzky byly i úvahy o možné vzájemné spolupráci. Považuji za běžný postup jednat v případě, že vidím možný profesní potenciál, který by mohl být využit pro aktivity v oblasti kultury a cestovního ruchu, které mám v gesci. Vedli jsme spolu naprosto nezávazný rozhovor.

Je pravda, že jste jí nabízel jiné místo, pokud se vzdá účasti ve výběrovém řízení na pozici ředitele KCP?
To musím zásadně odmítnout. Nikoho jsem k odstoupení z výběrového řízení nevyzval.

Proč došlo během konání výběrového řízení ke změnám ve složení komise?
K žádným změnám nedošlo, je to lež. Členové komise byli jmenováni Radou města Pardubic včetně náhradníků, kteří mají nastoupit v případě neúčasti řádného člena. Jeden z členů komise se ještě před konáním prvního kola omluvil z důvodu dovolené, a tudíž byl místo něj naprosto standardně jmenován radou schválený náhradník, který se jmenovacím dekretem primátora stal řádným členem komise a nahradil původního člena.
Co naopak za standardní nepovažuji, tak snahu některých lidí zasahovat do průběhu výběrového řízení s možným záměrem ovlivňování, právě prostřednictvím snahy o výměnu členů komise mezi II. a III. kolem. To jsem dopustit nemohl. Velmi zarážející pro mě bylo rovněž vyžadování některých osobních materiálů uchazečů ze strany jednoho z radních.

Pokud by bylo pravdou to, co tvrdí Markéta Ševčíková, mohlo by se podle právníků jednat o zneužití pravomoci úřední osoby při veřejné soutěži. Jaká bude vaše reakce, pokud se to prokáže?
O nic takového se z mého pohledu nejedná. Svědomí mám čisté. Zároveň si dovoluji upozornit, že ten, kdo tohle tvrdí, se sám stává důvodně podezřelým ze zločinu křivého obvinění, ale i přečinů pomluvy či poškození cizích práv.

Co teď bude s výběrovým řízením na post ředitele KCP? Dokončí se, nebo bude zrušeno a vypíše se nové?
Jsem přesvědčen, že výběrové řízení proběhlo naprosto transparentně a regulérně. Devítičlenná výběrová komise složená z odborníků se zabývala jednotlivými kandidáty a ve třech kolech rozhodla o doporučení vítěze. Finální rozhodnutí je v pravomoci rady města, která může zaujmout stanovisko k závěrům výběrové komise. Zpochybňování výběrového řízení mě velmi mrzí. KCP si zaslouží zodpovědné vedení a schopného manažera. Postupně se nám daří konsolidovat situaci, která není jednoduchá. Mým jediným zájmem je, aby KCP fungovalo co nejlépe a ke spokojenosti občanů našeho města. Žádná nekorektní medializace nebo osobní ukřivděnost mu neprospěje.

Autor: Lukáš Dubský, Tomáš Dvořák

5.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Při nehodě v Ostřetíně museli hasiči likvidovat na 700 litrů nafty, která přes kanalizaci unikala do potoka.
5

Hasiči po nehodě chytali stovky litrů nafty

Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Pardubice – Show plná rozhovorů, výzev, dotazů a hudby předních českých youtuberů. To je Youtuberská show založená na interakci mezi vystupujícími a diváky.

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení