Do Pardubic jezdíte celkem pravidelně. Na co jste se zde těšila tentokrát?
Pardubice mám moc ráda. Krásné vzpomínky se vážou jak na mé divadelní zájezdy, tak na celý kraj. Pardubické publikum je velmi kulturní a náročné, což mi vyhovuje. Velmi často tu hraju všechna svá představení a vždycky je to zážitek. Dokonce jsem byla ve Východočeském divadle poctěna cenou za nejlepší ženský herecký výkon na Grand Festivalu smíchu. Východní Čechy jsou mi milé a blízké od malinka. Ten kraj mi přirostl k srdci. Jezdívali jsme autem s mými dětmi za tatínkem do Jeseníků, kde měl táta krásný srub. Projížděli jsme tudy pětkrát do roka. Pro mě je to pastva pro oči. Dnes cestuji vaším krajem ještě mnohem častěji s divadlem a pokaždé je na co se dívat.

Nedávno jste v Hradci Králové získala ocenění Šarmantní osobnost roku 2016. Co pro vás tato cena znamená?
Moc za ni děkuju! Jsem si jistá, že jak v Pardubicích, tak i v Hradci Králové mě hlavně ocenily divačky, které na mě chodí do divadla. Rozumím si s těmi ženami, jelikož jim přivážím inscenace, které jsou o nich a pro ně. Můžeme se společně v hledišti zachechtat, protože moje představení jsou vtipná, plná humoru, ale i zamyšlení. Nikdy to není jen plytká komedie, vždycky je tam také něco navíc, co si ženy donesou i domů. Takové krásné texty já si vybírám a vybírám si i skvělé partnery, jako je Michal Dlouhý, Sváťa Skopal, Oldřich Vízner, nebo Petr Nárožný. Jsem na ně pyšná.

V čem Vás nejvíc zaujala komedie Vím, že víš, že vím…, s níž jste měli na Hronovické veliký úspěch. Diváci dokonce při děkovačce stáli a ještě skandovaně aplaudovali…
Ano, bylo to krásné! Italskou komedii Vím, že víš, že vím… jsem objevila v Říme, respektive mě na ni upozornila moje kamarádka, překladatelka Karina Havlů. Výhodou je, že si můžu text přečíst v originále v italštině, takže sotva jsem dočetla, okamžitě jsem požádala Karinu, ať mi tu komedii přeloží. V této hře je taková zvláštnost, že jsou v ní v druhé půlce filmové dotáčky, které jsme točili přímo v Římě a diváci to ocení. Jsem moc ráda, že se jim ta komedie tak líbí.

Vím, že víš, že vím… S hořko-sladkou komedií o tom, jak si udržet živé manželství zavítala do Kulturního domu Hronovická oblíbená herečka SIMONA STAŠOVÁZdroj: archiv

Co byste si přála, aby si diváci z tohoto představení odnesli?
Je to návod, jak si udržet manželství i přes karamboly, kterým se nikdo nevyhne. Vím, že víš, že vím… je velmi vtipná a inteligentní komedie, plná zvratů a veliké radosti ze života. Vždycky, když zkouším nějakou hru, tak tomu dám dlouhý čas, půl roku nedělám nic jiného, než že se věnujeme zkoušení a ono se to vždycky vyplatí. Nikdy to není takzvaně spíchnuté horkou jehlou. Taky si vybírám ty prvotřídní spolupracovníky, jako je režisér Zdeněk Kaloč, nebo Vladimír Strnisko či výtvarnice Míša Cervenková. Mám už svůj tým a děláme dobré divadlo, to už si dneska troufnu říct.

Jaký je podle Vás recept na spokojené manželství?
Víte, on na to univerzální recept asi neexistuje, ale vždycky je důležitá láska a tolerance vůči chybám toho druhého, protože sami jich máme habaděj. Bez lásky a tolerance to prostě nejde. A co je nejdůležitější? Humor. Sranda se nesmí z manželství vytratit, protože humor drží všechno pohromadě, to je lepidlo všech malérů. Umět se vysmát sám sobě i tomu, co se nám přihodilo a jede se dál.

Čeho si nejvíc vážíte na hereckém partnerství s Michalem Dlouhým, který s Vámi v této komedii září?
Michal Dlouhý je znamenitý herec a je to můj veliký kamarád. Milovala jsem i jeho bratra Vladimíra, který před sedmi lety odešel do hereckého nebe. Michal je teď tady i za něj. Kolikrát se na jeho reakce dívám a vidím jeho bratra Míru. Prozradím, že s Michalem máme políčeno na další hru. Věřte, že to bude zase bonbónek! Určitě s ní v příštím roce za vámi do Pardubic přijedeme.

Co byste popřála čtenářům?
Hodně lásky a tolerance v manželství i v přátelství, krásný zbytek jara a kouzelné zdravé léto. Na shledanou u vás v hledišti!