Psal se rok 2010, když pardubickým hokejistům cinkla na krku zlatá medaile. Stali se vítězi extraligy po tom, co ve finále porazili Vítkovice, a město se ponořilo do několikadenních oslav. Tři dny po velkém vítězství hokejisté svůj úspěch oslavovali s fanoušky v tehdejší ČEZ areně.

Gott jako překvapení

Organizátoři tehdy připravili velké překvapení – pozvali Karla Gotta. Ten se tou dobou chystal na cestu do Německa, bujaré oslavy v Pardubicích si ale nemohl nechat ujít a přijel hokejistům poblahopřát. A tak Mistr pogratuloval mistrům, zejména nestárnoucímu Dominiku Haškovi, který titul v bráně vychytal.

„Obdivuji Dominika a sleduji jeho kariéru. Jeho úspěchy mi připomíná hokejka, kterou jsem od něj dostal po vítězství v Naganu a již mám doma,“ vzpomněl Karel Gott na podepsanou hůl, kterou mu Dominátor jako dárek k šedesátinám daroval v roce 1999.

Gott poté prohlásil, že je to jedna z nejcennějších trofejí, které vlastní. „Čas dál si běží svůj maratón, někdy se cítím starší nežli on. Kolik už let se jenom věčně ptám a stále vím tak málo,“ rozeznělo se poté pardubickou arénou.

Ke gratulaci nejen Haškovi, ale i celému týmu HC Eaton Pardubice Karel Gott připojil svou nejznámější píseň Být stále mlád a tisíce fanoušků šílely. Hudební legenda totiž neváhala obléknout pardubický dres a sladila se tak do barev se zbytkem týmu.

Nic netušili

Hokejisté o nečekaném hostu do posledních vteřin netušili. „Bylo to nádherné překvapení. Opravdu jsem to až do poslední chvíle nevěděl,“ svěřil se po vystoupení Dominik Hašek.

„Říkali mi, že bude překvapení, ale vůbec jsem netušil co. Až když šel tady po schůdkách na pódium, zjistil jsem, o co se jedná. Přiznám se, že mě ta písnička dojala,“ dodal Hašek.

(saf, las)