Prodejem svých akcií pověřili advokátní kancelář. Jejich krok se setkal s ostrou kritikou ze strany politiků, kterým se nelíbilo především to, že trojice akcionářů o svém záměru neinformovala většinového vlastníka klubu, tedy město Pardubice.

Hokejovou diskuzi na jednání zastupitelstva rozpoutal radní Vít Ulrych (Koalice pro Pardubice).

Velké zklamání

„Dostala se ke mně informace, že minoritní akcionáři hokejového klubu nabízejí své akcie k prodeji. Považoval jsem za fér, aby to vědělo vedení města, když mu to tito minoritní akcionáři nesdělili,“ upozornil Ulrych s tím, že ještě chápe jednání dvou z akcionářů, ale nerozumí krokům Dušana Salfického.

„Ten je totiž ve statutárním orgánu klubu a navíc jedním z nás zastupitelů,“ uvedl Ulrych a dodal, že je to pro něj velké zklamání.

„Jsem rád, že máte jako můj největší kritik na sociálních sítích starost o můj přístup k hokeji a že je vám líto, že bych prodal svůj podíl,“ řekl Dušan Salfický (ANO), který v hokejovém klubu vlastní 6,5 procenta akcií. „Neříkám, že svůj podíl prodávám. Tento krok jsem učinil, protože si chci udělat průzkum, jak si akcie hokejového klubu stojí, je to počin minoritního akcionáře, nevidím v tom nic špatného,“ vysvětlil Salfický a dodal, že klub zatím neopouští.

Lidský faul

Kritiku schytal také od zastupitele Karla Haase (ODS), podle něhož se jedná o velkou chybu.

„Právně je to asi na hraně, lidsky to považuji za faul. Před 14 dny jsme měli uzavřené jednání, abychom si věci říkali na rovinu. Že se tam od Dušana nedozvíme, že menšinoví akcionáři mají jednoznačný záměr prodat své akcie, považuji za lidský faul,“ nechal se slyšet Haas s tím, že když se minoritní akcionáři bili v prsa, jak by za pardubický hokej dýchali, bylo to falešné.

Změny v organizaci

Haas se opřel i do změn v organizaci klubu, které se uskutečnily po nepovedené sezóně. Novým sportovním manažerem se stal Jaromír Kverka a předsedou představenstva Martin Sýkora, nikdo z klubu neodešel.

„Kdybych to věděl, byl bych na uzavřeném jednání mnohem tvrdší, co se týká těch dvou uměle vytvořených míst pro Dušana a Petra Čáslavu,“ dodal Haas.

Ilustrační foto
Dostihový spolek bude mít nového ředitele