Škola se opravovala od června roku 2010 a skončila až v srpnu letošního roku. Celý školní rok 2010/2011 tak museli žáci a učitelé strávit v provizorních podmínkách. Nyní je ale škola z velké části zrekonstruovaná, děti se navíc mohou vyřádit na novém hřišti.

„Pracovalo se tu i v zimě. Součástí rekonstrukce bylo topení, střecha, výměna oken, oprava fasády, zateplení a samozřejmě rekonstrukce sportovního areálu,” poznamenala ředitelka ZŠ Staňkova Gisela Kostelecká.

„O prázdninách tu nezůstal kámen na kameni. Mnozí kolegové nevěřili, že se rekonstrukce stihne a že 1. září budeme skutečně zahajovat školní rok,” dodala Kostelecká.

Na rekonstrukci školy se finančně podílely město Pardubice a Městský obvod Pardubice V, peníze se podařilo získat také z evropských fondů.

„Vyjednávání o podobě rekonstrukce byla poměrně bouřlivá. Obdivuji žáky a učitele, protože se škola opravovala za plného provozu,” konstatovala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

„Dětem to hřiště docela závidím,” řekl při pohledu na nový areál náměstek primátorky František Brendl.

Předání hřiště do užívání školákům se zúčastnila i patronka školy, herečka a zpěvačka Petra Černocká.

„I přes rekonstrukci bych to tady určitě poznala. To jsou věci, které si člověk pamatuje. Ale už přesně nevím, ze kterého okna jsem skákala. Vím ovšem, že to bylo dost vysoko. Vlastně si ani nejsem po těch letech jistá, zda jsem z toho okna skutečně skákala já,” podotkla populární zpěvačka.

Žáci ZŠ Staňkova se mohli přesvědčit také o jejím pěveckém umění, protože pro ně v Domě kultury Dukla uspořádala koncert, který celé slavnostní dopoledne zakončil.

(dub)