Ve středu tento projekt hostila Základní škola Dubina.

Na příkladu posledních čtyř let života frontmana světoznámé skupiny Queen Freddie Mercuryho žákům předává své zkušenosti jeho někdejší osobní tajemník Peter Freestone. Toho žáci ve třídě dokonce přivítali zpěvem hitu skupiny Queen: We Are The Champions. Freestone si to vyloženě užíval s úsměvem.

„Byl jsem jeho osobní tajemník a vlastně žil jeho život. Zvedal jsem jeho jménem telefony, zařizoval program, přijímal návštěvy, zajišťoval chod domácnosti, aby se on mohl soustředit na svou práci a hudbu. Dělal jsem všechny věci, které musí dělat běžný člověk, protože on žil naplno. Nechtěl promarnit jedinou minutu," sdělil Peter Freestone, který také popsal, jak se poprvé dozvěděl, že Freddie Mercury má AIDS.

„Sešel dolů ze schodů a oznámil mi, že má tu nemoc. Řekl, že to je poprvé a naposledy, co o tom hovoříme, protože je to ztráta času. Nechtěl o tom mluvit také proto, že nechtěl soucit a zvláštní zacházení. Chtěl do poslední chvíle žít a pracovat," dodal Peter Freestone.

„Zaplněné třídy a reakce žáků jsou zatím dobré," konstatoval Jakub Rychtecký, náměstek primátora Pardubic odpovědný za školství.

„Osobní příběh je vždy zajímavější než učebnicová průprava. Věřím, že každý jednotlivec si z toho pro sebe něco odnese. Kdyby se nám tím podařilo zachránit jeden osud, tak tento projekt měl smysl," dodal Jakub Rychtecký.