„Návštěvní řád ČEZ Areny mimo jiné říká, že osoba pod vlivem alkoholu nebude pořadateli vpuštěna na sportovní utkání a vstupenka propadá bez náhrady. Není to samoúčelné nařízení, ale je potřeba si uvědomit, že se jedná také o ochranu ostatních fandících diváků tak třeba i hráčů na ledě, například před házením předmětů. Samozřejmě to není tak dramatické, jak by se mohlo zdát a jistá hladinka u návštěvníků se toleruje. Letos je to zatím až do jedné a půl promile,“ uvedl pro Deník šéfpořadatel pardubické ČEZ Areny Jiří Voltner.

Nad dodržováním pravidel u vstupu dohlíží spolu s pořadateli také pořádková jednotka pardubické městské policie. Fanoušci, kteří jeví viditelné známky podnapilosti, jsou hned u vchodu vyzváni k provedení dechové zkoušky.

„V Pardubicích se tento model uplatňuje při každém play–off. O vpuštění nebo nevpuštění osoby na stadion rozhoduje na místě podle chování i podle výsledků dechové zkoušky a přítomný pořadatel, strážníci na místě pouze asistují a dohlížejí na veřejný pořádek,“ konstatoval velitel opatření Radek Vančura.

„S fanoušky Zlína již tradičně problémy nejsou, právě na opak. Jako fanklub jsou dobře organizovaní a slušní a domluva s nimi funguje bez problémů. Samozřejmě se vždycky najde několik jednotlivců, kteří pravidla nedodržují, ale v případě Zlína si skutečně spolupráci s fanouškovskou základnou jenom chválíme,“ doplnil pro Deník Vančura.

Při prvním domácím zápase v Pardubicích tak strážníci nevpustili na utkání jen několik neukázněných jednotlivců, na kterých byla zmoženost alkoholem více než evidentní. Strážníci ale také poskytovali první pomoc fanouškovi Zlína, který si nešťastným došlápnutím v sektoru hostí vymkl kotník a asistovali také u ošetření fanouška, kterého zasáhl puk vystřelený z hrací plochy.