Oblíbená akce se uskuteční od 6. do 14. srpna. Představí se více než 60 sportovních klubů z Pardubic a okolí, sporty se budou po třech dnech střídat na pětadvaceti stálých a variabilních stanovištích. Děti si budou moci vyzkoušet různé činnosti a objevit v sobě talent ve sportech, ke kterým by se třeba ani jinak nedostaly.

„Od klubů máme zpětnou vazbu, že právě prezentace na sportovním parku jim přivádí nové sportovce, což je velmi potěšující. Každý rok také spolu s projektovým týmem přemýšlíme, jak akci ještě o něco vylepšit. Letos jsme se dohodli na ozvučení celého areálu, aby byli slyšet moderátoři, kteří lákají na zajímavý program, a zlepší tak atmosféru akce,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Podívejte se na fotky z loňského Sportovního parku:

Pořadatelé chystají tradiční akce, ale i novinky. Jednou z nich bude běh po plovoucím mostu přes Labe. Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, kterou organizátoři sestaví z plovoucích panelů. Závodníci budou startovat z břehu od koupaliště na Cihelně směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici.

„Do konce června vyjdeme na našem facebooku s událostí s možností online registrace všech závodníků. Samozřejmě počítáme i s možností registrace na místě v den konání,“ dodal k novince Matěj Drajer z pořadatelského týmu.

Po třinácti letech vznikla nová petice proti obnovení provozu spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. Petici vytvořily občanské iniciativy a obce, kterých se obnovení spalovny týká. Zástupci obcí avizují, že napadnou proces hodnocení vlivu na životní pros
Spalovna v Rybitví? AVE chce rozptýlit obavy lidí, ti ale dál podepisují petici

Exhibice, workshopy i koncerty

Tím ale novinky nekončí. „Připravujeme tradiční sportovní program s řadou exhibic, ale jsem rád, že se po odmlce opět dočkáme kultury v podobě koncertů. Novinkou letošního ročníku jsou taneční workshopy a divadélko pro děti,“ popsal manažer projektu Petr Mazánek.

„Jsem moc rád, že tradičním partnerem akce je také Univerzita Pardubice, na jejímž stanovišti návštěvníky čeká oblíbená exkurze do světa vědy,“ doplnil další z manažerů Sportovního parku Pardubice Pavel Stara.

Podle organizátorů bude letos zájem opět velký. „Sportovní park v Pardubicích nabízí každoročně nejrůznější pohybová lákadla a je jen na návštěvnících, kterému dají přednost. Akce je skvělou pozvánkou pro děti, ale i jejich rodiče, aby si zasportovali, ale také při této příležitosti navštívili naše krajské město či jeho nejbližší okolí, které má rodinám jednoznačně co nabídnout,“ uzavřel hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Kalendář akce v parku Na Špici
6. 8. Zažij město (den Služeb města Pardubic), park Na Špici
7. 8. Gladiátor Race Pardubice, překážkový běh, park Na Špici
9. 8. Den s Městskou policií Pardubice, ukázka výcviku služebních psů a koní, park Na Špici
10. 8. Foxconn Run, charitativní běh pro běžce všech kategorií, park Na Špici
11. 8. Hasičský den
12. 8. Překvapení na soutoku aneb Suchou nohou přes Labe
12. 8. Koncert tří kapel – 18:30 Kevin, 19:45 SafeExit, 21:00 Volant
3. 8. Barvám neutečeš, běh s hromadným startem barevnými zónami, park Na Špici
14. 8. 11:00 Koncert kapely Kůzle