Jeho služební vůz totiž téměř se železnou pravidelností parkuje před obchodním domem na místech, která jsou vyhrazena vozíčkářům.
Stejně tomu bylo i ve středu ráno, kdy se na místo vypravil náš fotograf. Tmavomodrý Ford C–MAX s pražskou nebo–li „áčkovou“ registrační značkou byl opět na „svém“ místě – tedy na prostoru vyhrazeném invalidům! Za okénkem ani nikde jinde však ani známka toho, že by vozidlo mohlo na tomto místě parkovat. Netrvalo dlouho a ke svému služebnímu vozu se dostavil sám ředitel.

„Proč to auto fotíte?,“ oslovil našeho fotografa. „Já pochopitelně vím, že stojím na místech, která jsou pro invalidy. Ale vidíte, že místo tady opravdu nikomu nezabírám. Ba naopak. Já zde parkuji proto, abych zbytečně nezabíral místo na běžném parkovišti! Myslím si, že čtrnáct vyhrazených stání pro vozíčkáře je až moc, i když podle norem by to tak mělo být. Já navíc stojím až úplně na kraji. Jakýkoliv invalida, který přijede, tak stejně zaparkuje co nejblíže vchodu,“ řekl nám včera první muž pardubického marketu OBI.

Podle jeho vlastních slov se na vyhrazeném parkovišti chystá stát i nadále. Důvod může být i ten, že na toto místo má přímý výhled z okna své kanceláře. Na to by ale strážníci nemuseli brát zřetel…