Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šéf pardubického Dostihového spolku asi zamíří i do Slušovic

Pardubice – Miroslav Petráň už o post v představenstvu neusiloval, chce se víc věnovat i Crystal Cupu.

21.1.2011 3
SDÍLEJ:

Miroslav PetráňFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Dlouholetý předseda představenstva pardubického Dostihového spolku Miroslav Petráň (na snímku) se bude s největší pravděpodobností angažovat na jiném závodišti – ve Slušovicích.

„Externě s ním spolupracuji již několik let. Konkrétní nabídka na užší spolupráci však padla teprve před několika dny. Předběžně jsem na ni kývl s tím, že se nebude jednat o práci v tamním managementu, ale spíše budu tvořit koncepci rozvoje slušovického závodiště,“ konstatoval Miroslav Petráň. Ten si dovede představit, že by v Pardubicích i Slušovicích mohl pracovat souběžně.

„Střet zájmů by to nebyl,“ tvrdí Petráň

„Rozhodně to za žádný střet zájmů nepovažuji. Je jasné, že v Pardubicích určitě nebudu dál působit v roli předsedy představenstva. Dokonce jsem takřka po dvaceti letech neusiloval ani o to, abych byl členem představenstva, takže v tom nevidím problém,“ prohlásil současný předseda představenstva pardubického Dostihového spolku, který v jeho vedení stál od zrodu této organizace. Od roku 1993 do roku 2001 byl místopředsedou pro zahraniční styky, od roku 2001 pak ve funkci předsedy představenstva.

„Nyní už jsem o žádný post v představenstvu neusiloval. Je mi jasné, že budu mít spoustu práce s vykonáváním funkce poslance a navíc jsem předběžně slíbil pomoct Slušovicím. A hlavně jsem nechtěl, aby se pardubický Dostihový spolek stal hříčkou v rukách ostatních politiků. To, co se kolem něj poslední dobu dělo, bylo naprosto neuvěřitelné. Dostihový spolek zaujal pozici hokejového klubu v době, kdy se jednalo o jeho prodeji. Tehdy také sloužil k různým politickým hrátkám,“ nechal se slyšet Miroslav Petráň.

„Domníval jsem, že po volbách už mediální humbuk kolem Dostihového spolku utichne, jenže on se naopak ještě zintenzivnil. Je mi to líto. Na druhou stranu jsem na to dopředu upozorňoval, a to už v době, kdy jsem bojoval proti černé stavbě logistického centra Zelená louka. Tenkrát jsem tušil, že by to mohl odnést Dostihový spolek,“ poznamenal šéf představenstva.

Sponzoři i akcionáři jsou znepokojeni

„Sponzoři i drobní akcionáři jsou touto negativní kampaní silně znepokojeni. Je potřeba situaci uklidnit,“ vyjádřil se Miroslav Petráň, který se chce také více věnovat svému dalšímu „dítěti“ – mezinárodním závodům Crystal Cup. „Loňský ročník byl velmi úspěšný. Uskutečnilo se devět závodů a vzbudily nebývalý ohlas. Do Crystal Cupu mají velký zájem vstoupit Švédové, Švýcaři a dokonce i Američané a Rusové. Zatím existuje dohoda, že závodiště, která chtějí do soutěže vstoupit, budeme sledovat a posoudíme, která jsou pro tyto závody vhodné,“ podotkl současný předseda představenstva pardubického Dostihového spolku. „Mým přáním je, aby se do kalendáře zařadila i slovenská Bratislava a polská Wroclaw. A na tom chci v nejbližší době také pracovat,“ pokračoval Petráň.

„Samozřejmě pevně doufám, že Pardubice v tomto seriálu zůstanou a že se Crystal Cup bude běhat také ve Slušovicích. Věřím, že v Pardubicích nakonec zvítězí zdravý rozum,“ pravil. „Rozhodně se další spolupráci s pardubickým závodištěm nebráním. Jsem ochoten spolupracovat s kýmkoliv, kdo mi dá záruku, že se bude chovat slušně a že to k něčemu povede,“ doplnil.

Šlo by prý pouze o čestnou funkci

Současný poslanec za Věci veřejné zároveň zdůraznil, že jeho případná nová funkce ve Slušovicích by byla pouze čestná. „Rozhodně bych za ní nepovažoval žádné finanční ohodnocení. Ostatně i v Pardubicích se první čtyři roky existence Dostihového spolku v představenstvu nepobíraly žádné odměny. Pak jsem byl léta jeho místopředsedou za dva tisíce korun hrubého a když jsem se stal na přelomu let 2001 a 2002 předsedou, bral jsem 3500 korun hrubého,“ sdělil Miroslav Petráň.

O novém složení představenstva a dozorčí rady Dostihového spolku by mělo v úterý jednat pardubické zastupitelstvo, dva dny poté je v plánu valná hromada.


Autor: Tomáš Dvořák

21.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení