„Lidé se musí přestat bát experimentovat. Čokoláda není jen sladkost po jídle, je to velice zajímavé dochucovadlo," snažil se přesvědčit šéfkuchař Jan Péter návštěvníky, kteří 
v pátek nebo o víkendu zavítali do pardubického výstavního centra Ideon
na Čokoládový festival.

Pro zájemce připravil například rybu s omáčkou 
z bílé čokolády a citrusů.

„Konkrétně tento recept mě nadchnul. Ale úplně nejraději mám z čokoládových jídel chilli con carne. Do toho originálního jiho-amerického receptu čokoláda skutečně patří," ujistil šéfkuchař Jan Péter.

Pavlína Záhorová, která 
v Ideonu nabízela pralinky vyráběné v Karlových Varech, má pocit, že Češi již umí dobrou čokoládu ocenit. „Nejvíce se prodává nugát s oříšky či mandlemi. Chuťově netradiční a zajímavé jsou pralinky s chilli nebo s likéry – s pomerančovým či tradičním jamajským," vysvětlila Pavlína Záhorová.

Nejmladší děti, které na festival zavítaly, ale na nabídku speciálních pralinek, marmelád s čokoládou či čokoládových nápojů příliš nehleděly. „Nejraději mám normální bílou čokoládu a nejvíc mě v jednom stánku zaujalo nářadí z čokolády, to bych si koupila," řekla Lucinka z Pardubic. Ta využila příležitost a vyzkoušela si malování čokoládou.