„Paní Horská se rozhodla rezignovat. V zastupitelstvu ji nahradí Vít Ulrych,“ řekla lídryně KPP Ludmila Ministrová.

„Důvěra spoluobčanů při komunálních volbách je pro mě silným signálem, že jsem veřejnou osobou, kterou mnozí vnímají pozitivně. ‚Skokanka‘ voleb mi udělala obrovskou radost, ale zároveň vrásky na čele. Radní na pardubické radnici je náročný post. Neméně náročná je i moje současná pozice v Senátu. A také se brzy budu zodpovídat za přestavbu budovy naší školy Svítání na Komenského náměstí. Kumulaci tak náročných funkcí bych nezvládla zodpovědně odpracovat,“ uvedla Horská.

Svou kandidaturou chtěla dát najevo podporu KPP. „Voliči moji původní ambici povýšili vysokým dílem. Čestnou cestou je pro mě odstoupit z funkce zastupitelky a přenechat tuto pozici Vítu Ulrychovi, který skončil o pár hlasů za mnou. Je to zodpovědný mladý člověk plný energie a podporu mou i mnohých voličů i pacientů má už dlouho,“ dodala Horská.

Onkolog Ulrych, který získal 2302 hlasů, spadl ze třetího místa na kandidátce na čtvrté a vzhledem k tomu, že KPP v zastupitelstvu získala tři mandáty, byl prvním náhradníkem.


Jak to vidí Lukáš Dubský: Zbytečná kandidatura
Krok senátorky Miluše Horské neobsadit mandát v pardubickém zastupitelstvu lze na jednu stranu chápat a ocenit, protože kumulace všemožných funkcí je mezi politiky častý nešvar. Jenže v komunálních volbách mají díky panašování voliči možnost volit i jednotlivé kandidáty a nikoliv jen celé politické strany. A tady nastává problém – voličům Koalice pro Pardubice jistě nebude zas tak moc vadit, že Horskou vystřídá v zastupitelstvu Vít Ulrych. Zato vůči voličům, kteří při hlasování skutečně vybírali jednotlivé osobnosti, je taková rezignace na zastupitelský mandát přinejmenším nefér. Nabízí se otázka, proč místopředsedkyně Senátu kandidovala někam, kam se vůbec dostat nechtěla. Její voliči se pak mohou celkem oprávněně cítit podvedeni.