„Když se podíváme na vítězství v senátních volbách, jsou to lidovci, malá komunální politika, starostové, nezávislí. Voliči volí podle toho, jak zhodnotí práci jednotlivých kandidátů," uvedla Horská.

Svůj mandát v Senátu, kde působila jako místopředsedkyně, obhájila proti starostovi prvního pardubického městského obvodu Jaroslavu Menšíkovi (ANO). Podle něj hnutí doplatilo na to, že v Pardubickém kraji vznikla nová koalice bez vítězného ANO. „Spojily se ostatní strany proti ANO a to se projevilo i na postoji voličů k senátu," míní Menšík. Další důvod vidí i v nízké volební účasti ve druhém kole voleb a v tom, že Horská byla šest let významnou političkou. Horská získala 70,29 procenta hlasů, Menšík 29,70 procenta. „Těžko jsem mohl s rozpočtem, který jsem měl na senátní kampaň, jednoznačně konkurovat. Předpokládal jsem, že nemám velkou šanci, ale že ten rozdíl bude tak velký, jsem nečekal," dodal Menšík.

Horská se chce v druhém volebním období dál zaměřovat na témata v sociální oblasti. V minulosti se jí podařilo například iniciovat legislativní úpravy sociálního a dostupného bydlení. Věnovat se chce například otázce invalidních důchodců, kterých je podle ní v České republice nepřiměřené množství ve srovnání s vyspělými zeměmi Evropské unie. „Lidé se za velké peníze sice vyléčí, ale nemohou se vrátit do pracovního procesu," řekla Horská. Chce se snažit o zlepšení doléčovací péče a o rekvalifikaci osob se zdravotním postižením, stejně jako o podporu sociálních podniků, které tyto lidi mohou zaměstnávat.

Pedagožka Miluše Horská mandát v Senátu obhájila
Vizitka nového senátora za volební obvod 43 - Pardubice:

Miluše Horská (57; nestraník, navržena hnutím Nestraníci, její kandidaturu také podporují KDU-ČSL a SZ) - senátorka a pedagožka. Od prosince 2012 místopřed­sedkyně Senátu, do horní komory byla zvolena roku 2010. Působí také ve funkci ředitelky Základní a praktické školy Svítání v Pardubicích, která poskytuje vzdělání a sociální služby dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením a kterou v roce 1992 založila. Od roku 2008 přednáší na Katedře speciální pedagogiky Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.
Narodila se 26. dubna 1959 v Humpolci. Vystudovala pedagogiku v Českých Budějovicích. Od roku 2008 přednáší na Katedře speciální pedagogiky Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. V lednu 2010 byla v anketě týdeníku Sedmička zvolena největší osobností města Pardubice.
Má dvě dcery.