„Připomínáme, že od 15. ledna 2024 již nebude možné využívat službu Senior taxi na průkazku platnou v předchozích letech. Je nutné ji vyměnit na odboru sociálních věcí v ulici U Divadla 828 ve druhém patře. Registrovaní senioři byli informováni formou SMS a rádi ji vydáme i těm, kteří to zatím nestihli, nebo zkrátka zapomněli,“ uvedla Michaela Kocourková z odboru sociálních věcí s tím, že tato karta již má neomezenou platnost bez nutnosti další výměny.

Služba Senior taxi statutárního města Pardubice úspěšně běží od roku 2018. Všichni senioři nad 70 let, kteří mají trvalý pobyt v Pardubicích nebo osoby s ZTP, ZTP/P bez ohledu na věk mohou v Pardubicích žádat o průkaz Senior taxi.

Pardubické Senior taxi bude v klíčových časech posíleno.
Senior taxi v Pardubicích nestíhá. Město se zaměřilo na posílení klíčových časů

„Podmínky a cena se pro uživatele nemění. Za jednu jízdu jedním směrem, například k lékaři, senior zaplatí 25 korun, zbylou částku hradí město. Doprovod má cestu zdarma. V současnosti si novou plastovou průkazku vyměnilo již 3 150 aktivních uživatelů. Prosím ostatní, aby tak učinili co nejdříve. Senior taxi je nejvíce využíváno k cestám do nemocnice, na polikliniky či do lékáren a zpřístupňuje seniorům i kulturní instituce jako je naše Východočeské divadlo nebo areál Automatických Mlýnů. Město financuje tuto službu částkou s limitem 1,6 milionu korun ročně,“ uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký zodpovídající za oblast sociální politiky a rozpočtu města s tím, že o službu městského Senior taxi je velký zájem, neboť od spuštění projektu odbor sociálních vydal již přes 5500 průkazek Senior taxi.

ČOI uzavřela prodejnu Frencl v Pardubicích
A zase ty myši. Inspekce uzavřela prodejnu Frencl v Pardubicích

Od srpna 2023 je možné objednat si službu Senior taxi statutárního města Pardubice na telefonním čísle 603 200 500. Denně je k dispozici pět aut plus jedno auto s plošinou pro potřebu převezení seniora na invalidním vozíku. Službu mohou klienti využít až 4x do měsíce. V návaznosti na schválený rozpočet města Pardubice je určen pro Senior taxi měsíční maximální finanční limit. V případě jeho vyčerpání jsou objednávky pro daný měsíc pozastaveny, a Senior taxi pokračuje dál od začátku nového měsíce. V současné době uskutečňujeme až 1 100 jízd měsíčně. Veškeré informace týkající se provozu, destinací naleznete zde. Kontaktní osobou je Michaela Kocourková z odboru sociálních věcí nebo můžete volat na infolinku 605 204 702.

(Tisková zpráva)

Mohlo by vás zajímat: Pernštýnské náměstí už nemá Viléma. Vánoční strom je pryč

Zdroj: Michal Žampach