Východočeské muzuem otevírá akademii pro aktivní seniory, kteří mají zájem o historii, umění, přírodovědu, architekturu a práci muzejníků. Muzejní akademie začne ve středu a potrvá do června příštího roku. Program obsahuje přednášky, komentované prohlídky a procházky.

„Již v září se účastníci mohou těšit na prohlídku zámeckého krytu civilní obrany z roku 1953. Následovat bude prezentace aplikovaného výzkumu, který vedl k uvaření piva Sluneční bárka dle 3000 let staré receptury, v zámecké kavárně. A také se vydají na objevování mincovních pokladů muzea,“ uvedl ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek.

První setkání je naplánováno na středu 13. září. Akce budou pokračovat většinou jednou 14 dní ve středu od 9 hodin v přednáškovém sále Zámku Pardubice a jeho okolí.

Zájemci se mohou přihlásit přímo v přednáškovém sále Zámku Pardubice ve středu od 8.30 hodin, prostřednictvím e-mailu bekera@vcm.cz nebo telefonicky na čísle 607 034 110. Cena předplatného na celý program činí 500 korun za 22 akcí od září do června, s možností účastnit se i pouze jednotlivých přednášek a prohlídek.

Podzimní program Muzejní akademie

13. 9. – komentované prohlídky krytu civilní obrany (Jana Tichá)
20. 9. – Pivo Sluneční bárka – aplikovaný výzkum – přednáška v Zámecké kavárně (Tereza Jošková, Tomáš Libánek)
27. 9. – Mincovní poklady pardubického muzea – komentovaná prohlídka numismatické expozice (Ladislav Nekvapil)
11. 10. – přednáška Rituály ve středověku (Jan Musil)
18. 10. – přednáška Úžasní pavouci (Jan Dolanský)
25. 10. – přednáška Jitka Forejtová 100! (Jan Ivanega)
8. 11. – workshopy Sklo z různých úhlů, všemi smysly (Monika Kabešová, Michal Hambálek)
22. 11. – přednáška Vilová čtvrť Na Olšinkách – plány vs. realita (Matěj Bekera)
6. 12. – přednáška Karlovina: velká asanace (Veronika Schiebelová)