Senioři se na nich budou moci scházet pravidelně jednou měsíčně se svými vrstevníky a užít si nedělní odpoledne ve společnosti přátel a hudby, kterou mají rádi. První Čaje se konají 16. října, den před zahájením letošního Týdne pro seniory.

Program pro široké spektrum seniorů

„Hledali jsme akci, která by se líbila širokému spektru seniorů. Například abonentní vstupenky do divadla či na koncerty Komorní filharmonie jsou drahé a využívají je stále titíž lidé. Na Čajích v Kulturním domě Hronovická bude hrát k tanci i poslechu živá hudba a vejde se tam zhruba 300 lidí. Senioři tak mohou prožít příjemné nedělní odpoledne ve společnosti svých vrstevníků. Začínat budeme ve 14:00 hodin, konec plánujeme na 17:00,“ řekla Michaela Smetáková z odboru komunitních služeb pardubické radnice a dodala, že další čaje budou 27. listopadu a letošní poslední 30. prosince.

První Čaje předznamenají Týden pro seniory s podtitulem Věk není překážkou, který začíná v pondělí 17. října a potrvá do pátku 21. října.
Od pondělí do středy se bude moci veřejnost ve Společenském sále radnice podívat, jak šikovní lidé v Pardubicích žijí. Půjde o výstavu prací seniorů, která bude spojena s anketou o nejhezčí výrobek,” upřesnila Nataša Hradní z tiskového úseku radnice. „Během týdne si pak senioři prohlédnou pardubické závodiště a dozvědí se ledacos o historii Velké pardubické i zákulisí dostihů, setkají se na besedě s herečkou Libuší Švormovou, vydají se prostřednictvím vyprávění a promítání do Mexika, Nepálu a na Nový Zéland, či na prohlídku výstavy o medu a perníku spojenou s ochutnávkou včelích produktů,” pravila.

6166 akcí pro více než 115 tisíc lidí

Zhruba tisícovka aktivních pardubických seniorů se již čtrnáctým rokem schází v Seniorcentru či v některém ze 26 seniorských klubů.
Seniorcentrum sídlí na Pospíšilově náměstí a je v provozu pět dní v týdnu. Organizuje zájmovou, poradenskou a vzdělávací činnost a tím přispívá k aktivnímu životu pardubických seniorů. Za 12 let existence uspořádalo Seniorcentrum 6166 akcí pro více než 115 tisíc účastníků.
„Mimo to i jednotlivé kluby pořádají samostatné akce, například různé výlety a na ty zvou seniory z ostatních klubů,“ dodala Michaela Smetáková.