Domovy pro seniory už měsíc nepřijímají žádné návštěvy a seniorům jejich rodiny chybí. Díky online hovorům se mohou s blízkými nejenom slyšet, ale hlavně vidět.

"Tabletů, na kterých je možné komunikovat přes Skype, Viber a WhatsApp, jsme pořídili dvanáct, na každé oddělení jeden,“ řekl náměstek primátora pro sociální politiku Jakub Rychtecký. Na nákup tabletů přispěly radnici i dvě společnosti z Pardubic - Foxconn Česká republika a Multi CZ.

První online hovory s rodinami započaly tento týden. Vedení Sociálních služeb města Pardubic navíc proškolilo personál a přijalo taková opatření, která vylučují potenciální přenos infekce pomocí předávaného tabletu.

„Tento krok udělal radost i nám, protože vnímáme negativní dopady odloučení seniorů od rodin a jakékoliv zlepšení nálady našich klientů je v tuto těžkou dobu velmi pozitivní,“ řekl Petr Krejčí, ředitel Sociálních služeb města Pardubic, které zmiňované domovy provozují. I když doplnil, že tato forma komunikace není vhodná pro všechny klienty a částečně zatěžuje personál. Podle prvních reakcí však zajištění tohoto kontaktu senioři vítají.