Tradiční sezemická pouť klepe na dveře. Odstartuje už tuto sobotu v dopoledních hodinách, odpoledne se k ní připojí fotbalové utkání a na večer je připravena taneční zábava s kapelou Univerzal.

Tradiční lávka pro všechny odvážlivce

Ani neděle nebude s programem pozadu. Už tradičně se totiž k pouti připojí Sezemická lávka. Mladí, staří, ženy, muži, sezemičtí i přespolní, všichni ti i letos, již po dvaašedesáté, změří své síly na jízdě přes řeku Loučnou, ať už na kole či na trakařích.
Registrace závodníků začne už v osm hodin ráno, samotný start závodů je naplánován na devátou.

Malované diplomy 
i putovní poháry

Diplomy pro přeživší a malování balonků pro děti zajistí známý malíř Jan Honza Lušovský. Na vítěze ve všech kategoriích čekají kromě malovaných diplomů i putovní poháry. Další ocenění dostane jako vloni soutěžící s nejoriginálnější maskou, nejmladší a nejstarší účastník závodů, a tak podobně.

„Jsem rád, že můžeme v této dlouholeté tradici pokračovat. Stejně jako vloni máme připraven i bohatý doprovodný program, takže se opravdu nikdo nebude nudit. A to je moc dobře. Vždyť vloni měly závody více než tisíc diváků," pochlubil se starosta Sezemic Martin Staněk. On sám si jízdu na trakaři vloni vyzkoušel a se svým kolegou lávku na trakaři přejel zcela suchý.

Pro ty, kteří budou také mít takové štěstí a nesmočí se v Loučné už při závodu, bude připraveno osvěžení v podobě míchaných nápojů od známého pardubického baristy Petra Hurty.
Přítomní odvážlivci, jejich podporovatelé i diváci, navíc budou moci ochutnávat a hlavně vybrat největšího, nejšťavnatějšího nebo nejchutnějšího, prostě úplně nejlepšího močáka.

„Sobotní pouťový večer by si těžko někdo představil bez taneční zábavy. K tanci a k poslechu zahraje a zazpívá skupina Univerzal. Velký lunapark není třeba snad ani zmiňovat. Ten je na sezemické pouti samozřejmostí," vysvětlila tisková mluvčí Sezemic Majka Schillerová.

Víkend plný pohody završí fotbal

Mužská část návštěvníků se pak může těšit na fotbalová utkání, která se budou konat v sobotu i neděli.

„V sobotu od 17 hodin bude zahájena podzimní část nového soutěžního ročníku duelem našich fotbalistů Sezemice B s pardubickým Torpedem. Nedělní pátá hodina odpolední bude také patřit zápasu. Tentokrát mezi sezemickým A mužstvem a TJ Sokolem Dobříkov," představil další body víkendového programu předseda fotbalového oddílu TJ Spartak Sezemice Petr Málek.