Připraven je totiž bohatší program, který začíná v sobotu dopoledne na novém hřišti pod sezemickou farou.

Nové dětské hřiště

„V 10 hodin bude slavnostně pod sezemickou farou otevřeno nové dětské hřiště, které bude přístupné každý den od 8 do 20 hodin. Celý prostor bude zabezpečen proti vandalům kamerovým systémem," uvedla tisková mluvčí města Sezemice Marie Schillerová. Nové dětské hřiště však nebude v Sezemicích  jedinou novinkou. O další herní prvky byla doplněna také hřiště v Dražkově, na sídlišti Šmoulov a rovněž hřiště v Zámostí.

Sezemická lávka

Ani letos samozřejmě nebude chybět tradiční Sezemická lávka, která je s poutí neodmyslitelně spjata.
„Už po jednašedesáté změří své síly malí i velcí odvážlivci na jízdě přes řeku Loučnou, ať už na kole nebo na trakařích," podotkla sezemická mluvčí.
Podle ní nepřijdou zkrátka ani ti nejmenší. „Právě pro ně je přichystána Sezemická lávka na suchu o ceny," konstatovala Marie Schillerová.

Malování na balonky

O diplomy pro soutěžící a malování na balonky se pak postará známý kreslíř Jan Honza Lušovský.
Na vítěze ve všech kategoriích čekají poháry starosty města Sezemice. Ocenění se dočká i nejlepší maska či nejmladší účastník.
„Přítomní budou moci ochutnávat a vybrat nejlepšího močáka. Tuto soutěž zajišťuje místní svaz zahrádkářů. Osvěžení bude kromě vody také na suchu v podobě bohatého občerstvení a míchaných nápojů Petra Hurty," dodala mluvčí Sezemic.

Pouťový večer

Mužská část návštěvníků se pak může těšit na fotbalová utkání, která se budou konat v sobotu i neděli a sobotní pouťový večer bude zakončen taneční zábavou. K tanci a k poslechu zahraje a zazpívá skupina Univerzal. 

Iveta Koubková