Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Shoda na změnách územního plánu. Po 12 letech

Pardubice - Důležitý dokument, který schválilo zastupitelstvo, řeší vnitřní dopravní systém Pardubic.

7.4.2010 11
SDÍLEJ:

Změny územního plánu Pardubic se týkají dopravy.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Po dlouhých dvanácti letech se zastupitelstvo města konečně shodlo na tom, jak by měly vypadat šesté změny územního plánu.

Zásadní dokument

„Cesta k těmto změnám územního plánu byla dlouhá. Je to však jeden z nejdůležitějších strategických materiálů. Umožní nám posunout se dál v budování nového dopravního systému. Na tyto změny čekaly významné investiční akce dopravního charakteru,“ řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

Schválení vydání šestých změn územního plánu dalo zelenou projektování tak významných dopravních staveb, jakými jsou pro Pardubice jihovýchodní (JV) obchvat, křižovatka U Trojice a jihozápadní (JZ) tangenta.

„Schválení změn neznamená, že se začne stavět, ale že projektová příprava může pokračovat naznačeným směrem tak, aby ke stavbě bylo vše připraveno. Realizovat a financovat tyto akce by měl prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic stát,“ vysvětlil náměstek primátora.
„JV obchvat má ústit z křižovatky u Dražkovic a vést do Černé za Bory. Je důležitý jak pro obsluhu průmyslové zóny v Černé za Bory, tak pro odlehčení provozu na Dašické,“ poznamenala Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů pardubického magistrátu.

JZ tangenta je přeložkou výpadovky z Pardubic na Přelouč. Začne také u Dražkovic, povede z jižní strany kolem letiště a mimo město se napojí na výpadovku na Přelouč.

„Uleví zejména dopravě v okolí nádraží a zároveň zajistí dopravní napojení a tedy další rozvoj průmyslové zóně ve Starých Čívicích a mezinárodnímu letišti,“ informovala náš Deník Nataša Hradní.

Na změny územního plánu čekaly i úpravy prostoru před hlavním nádražím, které je závislé na vyřešení dopravního napojení křižovatky Palackého, U Trojice a stávající rychlodráhy. „To má být vedeno za lihovarem a dále mezi objekty OBI a Albert hypermarket. Úprava trasování tohoto propojení je též řešena v šestých změnách územního plánu, neboť došlo ke změně tvaru jednak křižovatky U Trojice a jednak křižovatky na Palackého ulici,“ dodala.

Dopravní terminál

„Útvar hlavního architekta nyní zpracuje podrobnější studii prostoru přednádraží, kde by měl vzniknout jakýsi pardubický dopravní terminál, zahrnující železniční a autobusovou hromadnou dopravu, včetně městské. Tato přestavba si vyžádá součinnost i investice státu, kraje a města,“ uzavřela hlavní městská architektka.

Autor: Tomáš Dvořák

7.4.2010 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení