„Dojde k zúžení vozovky, protože obec bude dělat chodníky i kanalizaci a my se držíme normativních předpisů, které říkají, že 6,5 metrů je dostačující na to, aby projela auta. Celou akci máme naplánovanou na asi na 5 sekcí,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš.

Rekonstrukce se nevyhne ani průtahu obcí Ostřešany, kde se kompletně vymění povrch vozovky a dojde k opravě chodníků i vegetačních úprav. V obci bude provedena i oprava dešťové kanalizace.

Problémová křižovatka v Ostřešanech, místo častých nehod. Fotogalerie vznikla v roce 2021, ale na křižovatce se od té doby nic nezměnilo.
Nebezpečná křižovatka v Ostřešanech, kde došlo k tragédii, je stále bez semaforů

„Určitě je to potřeba opravit, místy tam jsou vyježděné boule v asfaltu a celá silnice je rozpraskaná,“ řekl Milan, řidič z Úhřetic.

Jak Deníku řekl starosta Ostřešan Josef Vodrážka, obec podala žádost i o dotaci na vybudování semaforů na Státní fond dopravní infrastruktury. Rozpočet na stavbu je kolem osmi milionů korun.

V pondělí 14. 8. byly zahájeny práce na silnici v Dolních Ředicích
Začala dvouměsíční uzavírka silnice u Horních Ředic na Pardubicku

„Co se týká názorů občanů, že by na hlavní křižovatce mohly být semafory, tak to vnímáme a pokud se k tomu policie vyjádří kladně, tak se budeme snažit to vyřešit,“ Deníku potvrdil náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš.

Modernizace silnice přinese do Ostřešan hlavně zvýšení bezpečnosti v podobě obnovy svislého a vodorovného dopravního značení, a to i kompletní obnovu autobusových zálivů.