„Oproti běžným dnům byl trochu upraven denní režim. Přes den se zde například konaly různé sportovní či kulturní soutěže. Pro odsouzené pak byla pochopitelně příjemná změna v tom, že večerka byla posunuta. Oficiální večerka byla ve 22.45 hodin. To pro ty, kdo chtěli jít spát. Někdo totiž Silvestr neslaví. Tito lidé pak měli od této doby zaručen klid na místnosti. Ostatní mohli sledovat televizi ve společenské místnosti až do jedné hodiny ráno,“ popsal našemu Deníku tiskový mluvčí pardubické věznice Martin Kocanda.

Odsouzení se však museli dohodnout, jaký program si pustí a na co se budou společně dívat. „Na každém patře je jedna kulturní místnost s televizí. Odsouzení se tedy museli mezi sebou domluvit, na co se budou dívat,“ upřesnil Kocanda.

Pochopitelně, že pak na Nový rok byl posunut i budíček. „Odsouzení mají nárok na osm hodin spánku, to je potřeba dodržovat,“ dodal mluvčí pardubické věznice.

Také běžný jídelníček doznal o svátcích změnu. „Nejen na Silvestra odsouzení dostali větší množství ovoce. Dostali i cukroví. Silvestrovská večeře ale nebyla nijak mimořádná. V tomto případě se tradice dodržuje jen na Štědrý den, kdy odsouzení dostali rybí filé či řízek se salátem,“ uzavřel Martin Kocanda.