VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak předejít tragédiím silvestrovského veselí

Pardubice - Blíží se silvestrovské veselí, které je tradičně spojeno s používáním pyrotechniky. Je na místě uvést několik zásad, které by měly být dodržovány.

31.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Daniel Smola

Lidé jsou každoročně poučováni, jak v případě používání pyrotechniky předcházet škodám na zdraví a majetku, bohužel i přesto dochází z důvodu nesprávného používání pyrotechniky k tragediím, které zaměstnávají hasiče i záchrannou službu.

Dodržujte tyto zásady:

Nakupujte pouze takovou zábavní pyrotechniku, jejíž prodej je schválen v ČR a která je opatřena návodem v českém nebo slovenském jazyce, který vás informuje o skladování a používání.

Dodržujte stanovený návod uvedený na pyrotechnice.

Vždy na obalu výrobku zkontrolujte, zda je uvedeno datum, do kdy má být pyrotechnika použita a nikdy ji nepoužívejte po uplynutí tohoto data.

Se zábavní pyrotechnikou – dělobuchy, petardy, světlice, rakety atd. - manipulujte výhradně na volném prostranství, tj. v dostatečné vzdálenosti od domů, stromů, zaparkovaných aut apod.

V blízkosti odpalované pyrotechniky by se neměli nekontrolovaně pohybovat žádné osoby, jinak hrozí velké riziko úrazů.

Neexperimentujte s pyrotechnikou vyrobenou doma, resp. se úplně vyvarujte pokusům vyrobit si ji doma.

Pyrotechnika nikdy nepatří do ruky lidem pod vlivem alkoholu.

Zabezpečte, aby se k pyrotechnice nedostaly děti. Přestože i osoby mladší 18 let si mohou kupovat určité pyrotechnické předměty, vždy je lepší, pokud manipulaci s nimi zajistí dospělá osoba.

 

31.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Budova pardubických Automatických mlýnů

V mlýnech budou dílny i galerie

Ilustrační foto
14

V Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Ve vídeňské katedrále svatého Štěpána, jejíž kořeny sahají až do 12. století, je umístěna dřevěná schránka, do níž příchozí mohou vhodit své napsané přání či prosbu, a to v jakémkoliv světovém jazyce.

Pardubické Vánoce přilákaly stovky lidí

Pardubice – V pátek začala v pardubickém centru Ideon prodejní výstava Pardubické Vánoce a trvá až do nedělní čtvrté hodiny.

Diváci poprvé viděli Kalibův zločin

Pardubice - Východočeské divadla Pardubice v sobotu vedlo premiéru hry podle románu Karla Václava Raise Kalibův zločin.

Horní Jelení? Pád zastaven, teď pilovat obranu

/FOTBALOVÁ HODNOCENÍ/ Nové koště, dobře mete… V kabině AFK Horní Jelení to platilo na podzim stoprocentně. Nový trenér ROSTISLAV KCHOP, zastavil výkonnostní pád, který trval už od krajského přeboru. Jeho tým nemá vůbec rád remízy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT