Kolem jedné hodiny v úterý v noci se měla v Pardubicích ozvat rána a začaly houkat sirény. Znepokojení obyvatelé města, kteří se probudili a netušili, co se děje, marně hledali informace. Sociální sítě se tak od noci hemží dotazy typu: Nevíte, co se v Pardubicích stalo? 

„Před chvílí rána a sirény, které vzbudily půlku Pardubic, a informace žádné. Hledal jsem na oficiálních webech, sítích a prostě nic," posteskl si na Facebooku Pardubák Daniel Frýda. „Je to k uzoufání, že neexistuje společný spolehlivý kanál státní správy, místní samosprávy, policie a složek integrovaného záchranného systému, kde by každý mohl aktuální informace o rizikových událostech dohledat," dodal obyvatel krajského města.

Opilý mladík putoval do nemocnice, jeho staršímu bratrovi se to moc nezdálo.
Bratři jak se patří. Jeden skončil v nemocnici, druhý se na záchytce pral

Pardubičtí hasiči neměli v inkriminovanou hodinu žádnou událost hlášenou. „Sirény nebyly spuštěny přes operační středisko hasičů," uvedla v úterý ráno tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. O mimořádné události nemá zprávu ani pardubická policie. „Nemáme žádné hlášení," potvrdila policejní tisková mluvčí Dita Holečková.

Městská policie zaznamenala už v noci několik telefonátů znepokojených občanů. „V noci se nás cca v 1.15 hned několik volajících ptalo, proč v Pardubicích houkají sirény. Ani my nevíme," napsali strážníci na Twitteru.

Město Pardubice na četné dotazy občanů zareagovalo ráno a potvrdilo technickou závadu. „Dnes okolo jedné hodiny ranní došlo k technické závadě na koncovém prvku varování Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Nejednalo se o varování před mimořádnou událostí," uvedl pardubický magistrát. Jako nejpravděpodobnější se jeví to, že problémy způsobil zásah blesku.

„Jednalo se nejspíše o samovolné spuštění po úderu blesku. Aktivace nebyla provedena ze strany HZS ČR," potvrdila v úterý odpoledne tisková mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.