Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skatepark bude osazen kamerami i kvůli kontrole

PARDUBICE - Dva měsíce je v provozu v současnosti největší zastřešený skatepark v republice. Minulý víkend pardubické sportoviště pro adrenalinové vyžití hostilo mistrovství v agresiv in–line, přičemž šlo o druhou velkou akci od otevření skateparku. Do Pardubic se tak sjeli nejlepší jezdci v této disciplíně, využívá však areál i mládež v běžné dny, pro kterou je především určen?

29.8.2007
SDÍLEJ:

Mistrovství republiky v agresiv in-line v pardubickém skateparkuFoto: DENÍK/Petr Doubrava

„Myslím si, že sem chodí a že to svůj účel splnilo,“ říká správce skateparku Fána Solař. „Už jenom z toho důvodu, že tady uvidí jezdit opravdu dobré jezdce. Když budou řádit na nějaké zídce ve městě, tak nepochytí od nikoho nic. Jelikož tento sport je vyloženě individuální, nemá žádného trenéra, tak jste závislý, co od koho okoukáte. Když se zeptáte na radu, tak ji dostanete. Když se nezeptáte, nevíte nic. Tady se lidi začali scházet, líbí se jim to, areál jim nabízí veškerý komfort, takže si myslím, že to funguje.“

Fána Solař zatím nechce příliš hodnotit počty návštěvníků staketaparku, denně jich sem podle něj přijdou řádově desítky, ale zároveň jsou stále prázdniny. „Nedokážu říci, jestli ho nyní využívají všichni, kteří sem budou chodit přes školní rok,“ říká s tím, že zatím nezaznamenal žádné záporné názory od samotných uživatelů na podobu skateparku. Ten je koncipován tak, že na své si přijdou jak skateboardisté, tak in–line bruslaři i jezdci BMX kol. Překážky pro jednotlivé disciplíny jsou zhruba na třetině plochy.

Kapitola sama pro sebe je bezpečnost a pořádek v areálu. Alkohol se zde běžně neprodává, pouze na velkých akcích, pravidla pro návštěvníky vymezuje provozní řád. „Ze začátku nás tady mrzelo různé poškozování plotu, ale zatím to vypadá, že se to ustálilo. Městská policie nám vychází poměrně vstříc, že areál kontroluje,“ říká Fána Solař. Kamery zde zatím nejsou, ale budou podle Solaře doinstalovány zhruba v horizontu dvou měsíců. A to nejen pro zamezení možného vandalství a krádeží, ale i kvůli tomu, když se stane něco nepříjemného z hlediska zdraví návštěvníků. Kamery zde tak budou i z bezpečnostních důvodů a dokladování toho, jak k tomu došlo.

Se zraněními má zkušenost již i nový areál. „Byly tady tři vážnější úrazy, dvě zlomené nožky a jeden takový úraz, kdy nám hošík spadl na kole na mini rampě. Na chvíli omdlel a poranil si přední zuby. To byly tři případy, kdy jsme volali sanitku. Všichni jsou v pořádku, chodí sem znova,“ uvedl správce. „Návštěvníci tady jsou v podstatě na vlastní nebezpečí, jinak celý personál je proškolen, dokáže poskytnout předlékařskou pomoc. Naším řádem je dané, že děti do deseti let věku sem musí v doprovodu osmnáct let staré osoby. Není možné, aby děti mladší deseti let tady řádily samy, je to v podstatě nebezpečné.“


Více informací najdete ZDE.

29.8.2007
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení