„V budoucnu má být vyhlášeno koncesní řízení, které rozhodne o novém provozovateli areálu," konstatovala Iveta Koubková z tiskového úseku pardubické radnice.
„Výsledky řízení by měly být známy do 12 měsíců, do té doby bude skatepark dočasně spravovat firma Františka Solaře. Ta byla vybrána jak díky výhodnější cenové nabídce, tak díky provozní zkušenosti majitele," řekla Iveta Koubková.

Rozhodnutí pronajmout skatepark do doby, než bude provedeno koncesní řízení, zamezí dlouhodobějšímu uzavření areálu.

„Provozovatel bude ve prospěch města a uživatelů plnit domluvené činnosti, přičemž od města obdrží sjednanou odměnu a městu bude naopak hradit nájemné ve výši 720 tisíc korun bez daně z přidané hodnoty," dodala Iveta Koubková.

Na základě vyvěšeného záměru se o dočasné provozování skateparku ucházely dvě společnosti – Rozvojový fond Pardubice (RFP) a firma Františka Solaře.

„V případě RFP by částka za roční provoz parku činila skoro 2,5 milionu korun bez daně z přidané hodnoty (DPH), druhá cenová nabídka se pohybovala kolem 1,7 milionu korun bez DPH za rok. Nabídka Františka Solaře je pro město cenově výhodnější a jako přijatelnější se nám jeví i z hlediska poskytovaných služeb," uvedla náměstkyně primátora Pardubic zodpovídající za správu majetku města Helena Dvořáčková.

František Solař má navíc 
s vedením skateparku již desetiletou zkušenost, a to díky spolupráci s předchozím provozovatelem, kterým byli manželé Ministrovi.

„Uživatelé areálu se nemusí bát jakýchkoli výrazných změn. Nadále se zde bude konat řada akcí či výukových kempů. Víceméně stejná zůstane i provozní doba," informovala náš Deník Iveta Koubková.

LOŇSKÁ REKONSTRUKCE

Skatepark Pardubice patří mezi největší sportoviště svého druhu v České republice. „Loni areál prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Ta město vyšla zhruba na sedm milionů korun. Přibyly zde sprchy i šatny, sociální zařízení pro diváky a celkově dostavba zázemí přidala sportovišti na atraktivitě i komfortu nejen pro sportovce, ale také pro diváky a personál. Příznivci skateboardingu tu mohou využívat venkovní street zónu, tréninkové foampity či prodejnu sportovního vybavení, náhradních dílů a ochranných pomůcek," dodala náměstkyně s tím, že v areálu nechybí ani půjčovna sportovního vybavení či servis.

Skatepark je ideálním místem také pro ty, kteří by s freestylem chtěli začít.

„Pravidelně se tady pořádají skupinové či individuál-ní lekce na Freestyle BMX a Freestyle Scooter. Za zmínku však stojí i pořádání prestižních akcí, zejména závodů pro mládež či kategorie mistrovství České republiky. Za dobu své existence již tento areál hostil přes 130 různých sportovních akcí," poukázal na význam skateparku náměstek pardubického primátora pro sport Jakub Rychtecký.

IDEÁLNÍ POLOHA

Počet uživatelů a soutěžících vypovídá o jejich spokojenosti se sportovištěm, ideální je i jeho poloha.

„Pardubický skatepark se nachází ve snadno dostupné lokalitě poblíž vlakového 
a autobusového nádraží a problém zde není ani s parkováním. Dostatek parkovacích míst nabízejí jak přilehlé markety, tak parkoviště v areálu bývalého lihovaru. Velkou výhodou je
i kompletní zastřešení překážkové plochy," podotkl Jakub Rychtecký. (pad)