Až do čtvrtka 28. června, vyjma soboty a neděle, mohou děti v doprovodu svých pedagogů zdarma navštívit Cihelnu. Zde pak mohou rovněž bezplatně využívat tobogány i skluzavky. „Pro školy je otevřeno každý všední den od devíti do dvanácti hodin. Souběžně je však otevřeno i pro ostatní veřejnost. V tomto případě ale od deseti do devatenácti,“ řekl našemu Deníku provozovatel koupaliště Cihelna Petr Ministr.

„Školy, které chtějí naši nabídku využít, se nám musí dopředu telefonicky ohlásit a sdělit, který den by děti přišly,“ doplnila svého manžela Lída Ministrová.
Poslední školní den najede Cihelna na tzv. prázdninový chod. Otevřeno bude od pondělí do čtvrtka od 10 do 20, v pátek pak od 10 do 23, v sobotu od 9 do 23 a v neděli od 9 do 20 hodin. Stejně jako loni je připraveno parkoviště jak pro kola, tak pro automobily.

Kvůli další fázi pokračující rekonstrukce koupaliště se brány Cihelny uzavřou v neděli 2. září.

Areál „Vodního světa“ však během prázdnin přivítá také hudební festival či poměrně zajímavou sportovní podívanou. „Přibližně třikrát za tuto sezonu se zde uskuteční modelový trénink klubu amerického fotbalu Stallions Pardubice. Myslím, že by tento sport mohl naše návštěvníky zaujmout,“ dodal Petr Ministr.