Titul Linka týdne udělují odborníci novým leteckým službám, které považují za nejvýznamnější v tomto oboru. V minulosti ocenění získala například letiště v Amsterodamu či Dubaji.

Proces přijetí a odbavení letadla na této lince trvá jen 25 minut. "Během této doby musíme převézt z odbavovací haly k letadlu zavazadla odlétajících a zpět bagáž těch, kteří přiletěli. A stejně dopravit k letadlu cestující odbavené pro let do Londýna a od něj ty, kteří právě vstupují na území České republiky,“ popsala Hana Šmejkalová, ředitelka společnosti EBA.

I když tým letiště dělá vše pro to, aby odbavení bylo co nejplynulejší, někteří cestující negativně vnímají, že musejí cestu z terminálu k letadlu absolvovat autobusem. „Před odletem je třeba usadit do letadla téměř 200 cestujících, ten odlet je skutečně spěšný,“ dodala ředitelka.

Linku mezi Pardubicemi a Londýnem provozuje společnost Ryanair od 5. září. Letadla mířící za kanál bývají plně obsazena. K letům společnost využívá Boeing 737 se 189 místy na palubě. Letadla do Velké Británie odlétají vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu.