Dobrovolným hasičům Pardubicka byl slavnostně předán prapor, jehož výrobcem byl Zdeněk Velebný z Ústeckorlicka. „Jenom vyšívání nám zabralo měsíční práci. Prapor jako symbolika všech hasičů obsahuje symboly soudržnosti a čs. státnosti, nechybí Zelená brána a Kunětická hora, dvě dominanty Pardubicka. Na jedné straně praporu je napsáno: „Plamenům braň, bližního chraň – Ke cti svému praporu, na druhé straně je uvedeno Dobrovolní hasiči okresu Pardubice,“ přibližuje prapor jeho navrhovatel a výrobce.

Slavnostnímu předání praporu byli přítomni za Pardubický kraj Roman Línek a také poslankyně Parlamentu České republiky Alena Páralová.

Starostka OHS Pardubice Marie Stará při slavnostním předání se neubránila slzám v očích. „Mám pocit dojetí, celá příprava setkání a vlastní slavnostní akt nás stál hodně úsilí. Prapor bude pečlivě uložen na OSH v Pardubicích a bude symbolizovat práci všech dobrovolných hasičů, od nejstarších a nejzkušenějších, až k těm nejmladším, kteří jednou převezmou naši štafetu,“ sdělila Marie Stará.